Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Zbig B., 21 lat temu
Silnik 1.8 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Kilka uwag o tych niewielu rzeczach do poprawki: - fotele są doskonałe ale tkanina słabo przepuszcza powietrze i plecy szybko robią się mokre pomimo klimatyzacji - osłona tylnego gniazdka 12V bardzo łatwo wypada po zawadzeniu jej czymkolwiek - dźwięk silnika mógłby być miększy - A JAK KTOŚ CHCE POZNAĆ WSZYSTKIE ZALETY TO NIECH KUPI A NIE BĘDZIE ŻAŁOWAŁ
Na początku jest ospale ale przy ok. 1700 obrotów daje kopa nieznanego w benzynach, trochę warczy, ale słychać to przy niskich prędkościach
W tej klasie tylko Civic może konkurować, przełożenia dość krótkie jak na Diesla
ok
Do przodu dobra dzięki wysokiej pozycji za kierownicą, do tyłu gorsza, ale jak się umie wykorzystać doskonałe szerokie lusterka, to nie ma problemu
Trudno się przyczepić, ale coś tam znalazłem - regulator nachylenia reflektorów zasłonięty kołem kierownicy i za nisko, włączenie i wyłaczenie świateł drogowych wymaga dość sporego nacisku, ale to wszystko drobiazgi
Powoli się nagrzewa, ale to podobno typowe dla tdi
Ja mam 185 cm i odsuwam fotel maksymalnie w tył - osobom o wzroście 190 i więcej może być trochę za ciasno
Jako że to diesel, trochę warczy, co słychać przy małych prędkościach - za to nie wyje jak zespół szlifiersko polerski przy dużych.
Do tej pory średnio 6,9 l ON/100 km (2/3 po Warszawie, klima); próba jazdy ekonomicznej (spokojne rozpędzanie max do 90 km/h, żadnego scigania i hamowanie silnikiem przed światłami)na trasie Warszawa-Jabłonna-Warszawa (45km) w sobotę w południe dała wynik 4,7 l/100
60 kPLN za nowe tdi z klimą, ABS, 4 poduszkami i elektryką to chyba niezła cena, nieprawdaż? Z drugiej strony można by ją jeszcze bardziej obniżyć.
Jedna z zapinek przedniego chlapacza wypadła
n/d
Ford Focus I Hatchback