Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mój kolejny Ford ale pierwsze kombi - następna marka będzie chyba taka sama, a kombi to na pewno (może Mondeo :-) Duże auto rodzinne, przyjemne, estetyczne i wygodne.
Silnik 1.6 z instalacją gazową w Focusie Kombi to rozwiązanie wyłącznie dla osób lubiących spokojną jazdę z rodziną w komplecie. Mam dwójkę dzieci i jeżdżę bardzo spokojnie. Osoby które chcą pojeździć dynamicznie potrzebują większego i mocniejszego silnika. Kultura pracy (głośność w kabinie) jest na 4-
Skrzynia bardzo fajna, skoki nie za krótkie, nie za długie ale każdy bieg wchodzi na swoje miejsce bez najmniejszych problemów.
Moja Foka ma 9 lat i zawieszenie jest w jeszcze bardzo dobrym stanie. Względnie duże koła (15" 19x60) sprawiają że auto pewnie trzyma się na drodze. Jazda z prędkością do 120 km/h to przyjemność
Pod tym tym względem - ideał! Super kombi z odpowiedniej szerokości słupkami. Zapewnia idealną widoczność w każdym kierunku.
Wszystko na swoim miejscu - przemyślane od początku do końca. Duży plus za pilota do obsługi radia z kierownicy - pozwala na intuicyjną , pełną obsługę najważniejszych funkcji bez odrywania oczu od drogi.
Posiadam ręczną klimatyzację i działa ona latem bardzo wydajnie. Zimą nie mam problemu z dogrzaniem wnętrza.
Jak na segment C auto jest olbrzymie w środku dla 4 osobowej rodziny. Bagażnik (pomimo przewożenia koła dojazdowego) pozwala zapakować głęboki wózek dla dziecka i rowerek oraz kilka reklamówek. Relingi na dachu to rzecz nad którą warto się zastanowić - ich wykorzystanie pozwala na zabranie na wakację naprawdę wielu wielu potrzebnych rzeczy.
Do 120 km/h jest komfort. Powyżej tego jest średnio ale rzadko zdarza mi się jeździć szybciej. Mogłoby być lepiej...
Poniżej 8l / 100km przy ekonomicznej jeździe na trasie. Cykl mieszany to ok 8,5-9l. Zimą dość dużo benzyny potrzeba w cyklu mieszanym ale jak na tak duże auto to jestem mega zadowolony ze spalania - bałem się że będzie gorzej.
Bardzo dobra relacja ceny do jakości. Dobry dostęp do części zamiennych - zarówno nowych jak i używanych.
W 9 letnim aucie które mam od ponad roku mam problem z: kilkoma wiązkami ogrzewania tylnej szyby, przy jednej z szyb odmówił posłuszeństwa 1 raz silniczek (wymiana szczotek zlikwidował problem).
Pobór oleju (zmiana co 15000km pełen syntetyk), od zmiany do zmiany ok 1l.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

8,2