Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Marcin, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Własności jezdne są naprawdę znakomite i większość współczesnych samochodów nie prowadzi się tak dobrze jak wysłużona już konstrukcja Focusa MK1
Karoseria : korozja
Inne : napinacz paska wieloklinowego
Zawieszenie : zbieżność tylnej osi
To naprawdę przemyślane, pakowne auto, które urzeka kierowcę własnościami jezdnymi. Zaskakuje niezawodnością.
Kultura pracy przeciętna, osiągi przeciętne, prosta konstrukcja sprawia że jest niezawodny. Miło zaskakuje na stacji.
Precyzyjna i wymaga precyzji od kierowcy, czasem \"haczy\"
Dobre wyczucie kontaktu kół z nawierzchnią. Nie za mocne wspomaganie. Zawieszenie i układ kierowniczy nawet dzisiaj pozytywnie zaskakują, dają sporo frajdy z pokonywania zakrętów, auto ardzo pewnie i precyzyjnie się prowadzi
Bardzo poprawna i nic więcej
No tu pomimo 30 stopniowych mrozów mogę powiedzieć że auto ma naprawdę sprawną nagrzewnicę i powietrze w aucie jest rozprowadzane dość równomiernie, nie ma problemów z roszeniem szyb.
Z przodu jest naprawdę dobrze, z tyłu miejsca jest troszkę za mało na kolana i nad głowami.
Silnik potrafi dość wyraźnie dać o sobie znać i potrafi być uciążliwy
Auto pozytywnie mnie zaskoczyło, jednostka 1,6 jest ekonomiczna, spala w mieście około 7-8 l benzyny, co ciekawe gazu pali niewiele więcej 8-9l (miasto). Miło potrafią zaskoczyć ceny oryginalnych części i płynów eksploatacyjnych Forda np Olej Silnikowy(Ford) 5l - 100zł; ceny amortyzatorów takie jak dobrych zamienników
Za pieniądze jakie musimy wyłożyć na samochody marki VW, Audi, BMW, Toyoty itd... otrzymujemy samochód o kilka lat młodszy, który może się podobać, szczególnie kierowcy, jest ekonomiczny, ma pojemny ustawny bagażnik... Ma też kilka drobnych wad ale uwierzcie że da się je znieść, ja znoszę a całe dotychczasowe życie jeździłem autami japońskimi...
No i tu powiedzenie Ford gówno wort niesie ze sobą ziarenko prawdy. A to osłona termiczna na tłumik opadnie, a to zegarek na tablicy zaszwankuje, a to zatrzask od tapicerki puści... takie denerwujące drobiazgi.
Tutaj akurat nie ma się raczej czego obawiać jeżeli chodzi o benzyniaki to trwałe i niezawodne jednostki. Jedyna awaria jaka mi się przytrafiła (a właściwie zauważyłem zanim się część rozsypała) to zatarty napinacz paska wieloklinowego (około 200zł)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,8