Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus I Kombi 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik: swoje przeszedł a dalej pracuje dosyć równo i cicho. miały byc problemy z instalacja gazowa, miało sie psuc..nie wiem jak z innymi samochodami, może ja mam wyjątkowy egzemplarz. Skrzynia biegów sprzęgło wszystko oryginalne i jeszcze troszke pochodzi.
Karoseria : troszke rdzewieje
samochód jest stworzony dla mnie. Nie zamieniłbym go na nic innego. Wolałbym troszke do niego dołożyć i podpicować :)
Przebieg 517 tys km, w tym ok 350 tys z instalacją gazową. Nie spodziewałem sie tego po Fordzie. Silniek elastyczny, przyspiesza na każdym biegu bez większych problemów.
skrzynia biegów i sprzędło to jest coś pięknego. po przejechaniu ponad 500 tys km wciąż pracuje jak nówka.
samochód prowadzi sie jak przyklejony. Nawet przy duzych prędkościach prowadzi się pewnie i przewidywalnie.
bardzo fajnie skonstruowana deska rozdzielcza. po 12 latach użytkowania nie widać na niej jakich przesadnych śladów użytkowania.
w zimie nagrzewa sie dosyć szybko, za to w lecie słabo działą klima.
za kierownicą mozna zając idealna pozycje. dla pasażerów również jest sporo miejsca. plus za duzy bagażnik w kombi.
dzwięk silnika mi nie przeszkadza. jest dosyc glosny na wysokich obrotach przy duzych predkosciach.
przy spokojnej jeździe spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Nawet gazu nie spala dużo wiecej.
czasami coś sie zepsuje ale samochód ma juz swoje lata i duży przebieg.
nie mialem żadnej poważnej usterki w tym samochodzie. Podziwiam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

8,6