Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

tomaszek355, 8 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Kombi 1.8 16V 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Ten samochód w trasie zawiódł mnie dwa razy z powodu pompy paliwa ,natomiast gdy akumulator jest w pełni sił pod domem zawsze pali nawet przy -20 . Mam wersję ghia bo zawsze lubię maxymalne opcje w autach i autko zadowala mnie tak że mam w zamiarach kupno innego a tego zostawię jako drugie auto w domu . Poza tym przestrzeń ładunkowa w wersji kombi no wspaniała woziłem nim prawie wszystko od mebli po cement włącznie i nigdy nic się nie urwało . Słowem zakończenia czy np kupił bym to auto jeszcze raz miałem dać na nie ale tylko dlatego że podobno nie wraca i się do tej samej ksążki no to może i prawda ale w wypadku focusa chyba warto czytać ją ponownie .
Karoseria : jeśli nie malowany to podobno bardzo rdzewieje
Zawieszenie
Układ elektryczny : seryjny kaseciak to nie dla mnie
Od czego mogę zacząć hmmm , no może od tego że to znakomite auto . Idąc dalej powiem więcej bo może ktoś jest na kupnie i ta opinia bardzo mu się przyda . Jeśli szukacie samochodu rodzinnego i pakownego za stosunkowo nie duże pieniądze i w dodatku które nieźle jeździ celujcie w focusa mk1 .
W zasadzie nie ma tu większych problemów zużycie oleju jest nieomal niezauważalne przynajmniej u mnie nie występuje uw problem . Z awarii które wystąpiły w samym bloku silnika to byłby tylko zawór który się wypalił choć auto nie jest zagazowane . Gdzieś słyszałem że lubią lecieć uszczelki pod głowicą ale u mnie na szczęście się tak jeszcze nie stało .
Brak jakich kolwiek zarzutów chodzi dobrze każdy bieg wchodzi na swoje miejsce i jest odpowiednio długi żeby auto dobrze dociągać .
Jeśli chodzi o układ jezdny to też nie można narzekać średnica zawracania dobra promień skrętu dobry i jak narazie nic się nie psuje
No tutaj trochę gorzej chyba że już ślepnę , do tyłu dobrze się parkuje ale w lusterkach bocznych bez przestawiania niezbyt dobrze widać boki co czasem utrudnia parkowanie i trzeba się trochę wychylić do przodu żeby wszystko było widać .
Jeśli chodzi o rozmieszczenie wszystkiego to jest po prostu dobrze.
Ja nie narzekam ogrzewanie jest dobre potwierdziła to moja urocza koleżanka podczas zimowego wieczoru klimatyzacja również działa bez zarzutu i jeszcze nic poza filtrem nie musiałem tutaj ruszać . Przy włączonym obiegu wewnętrznym szyby czasem parują ale to chyba jest normalny objaw .
Ja mam 184 wzrostu i za kierownicą jest tu mnóstwo miejsca . Z początku trochę narzekałem ale przesiadłem się z mercedesa w210 więc inna pozycja zza kierownicy . Jako pasażer z boku też czuję się świetnie i mega komfortowo z tyłu chyba nie jechałem ale też najgorzej nie jest .
nie jest super cicho e nie chyba jest fatalnie przy innych samochodach którymi czasem jeżdżę .
Standardowe wymiany oleju i części eksploatacyjnych ,raczej nie zbyt uciążliwy dla portfela .
Kupiłem za 9000 teraz warty jest może z 3000 ale w tym pułapie nie zdecydował bym się chyba na inne auto . po raz kolejny ford mnie nie zawiódł i okazało się że jest to bardzo niedoceniona marka a powiedzenie ford g... wort raczej wykreowali ludzie którzy na codzień jeżdżą co najwyżej rowerami górskimi .
Sam nie wiem czy takie były w moim nie występują ,no może przednie reflektory trochę matowieją i się rysują ale bez przesady to auto ma 17 lat.
Jak narazie dwu krotna wymiana pompy paliwa i wypalony zawór w głowicy i niech już tak zostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

8,3