Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

muchomorek, 19 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
ogólnie ten samochodzik bardzo mi się podoba i przypadł mi do gustu. myślałem nad kupnem VW ale nie mam zamiaru płacić za znaczek VW i samochód z dużo gorszym wyposażeniem seryjnym około 10-15tys. zł więcej. mam wersję FX Gold z maxymalnym wyposażeniem z 15´alusami i dałem za niego 72 tys. zł, a golf z tym wyposażeniem i silnikiem o podobnej mocy kosztuje około 85 tys. zł albo nawet więcej!!! za tą kasę to mi proponowali c-maxa z dieslem 1,6 full wersje bez xenonów skóry i kilku drobnych szczegółów (wersja wystawowa).
podoba mi sie bardzo przyjemne brzmienie tego silniczka:) a poza tym - przyspieszenie do setki na dobrym poziomie jak na dieselka i 100KM, a elastyczność??.........dotrzymywałem kroku hondzie cr-v kumpla (150KM!!!)
dobra, choć jedynka mogłaby być nieco dłuższa a sam skok lewarka troszkę krótszy
wspaniale!!! wczesniej miałem vectrę więc w porównaniu do niej jest o niebo lepiej - jest odpowiedniej twardości, a zakręty są dosłownie stworzone dla tego samochodu choć fotele mogłyby być troszke lepiej wyprofilowane ale to nie przeszkadza bardzo
bardzo dobra. myślałem że będzie gorzej jak zobaczyłem że nie ma lusterek asferycznych, ale jak zauważyłem ich wielkość..........ona wszystko rekompensuje:)
wszystko jest tam gdzie być powinno
super!!! klima automatyczna jest genialna!!!
jest dobrze choć mogłoby być więcej miejsca dla pasażerów z tyłu lecz nie jest źle, w meganeII (5drzwi) z tyłu jest mniej miejsca!!! ale w końcu foczka to kompakt;)
dla mnie super. jazda przy około 195km/h mi nie przeszkadzała
pali mi średnio 6,5 litra ale jeżdżę bardzo dynamicznie:) na trasie z 4 osobami na pokładzie przy około 100-120km/h spalił 4,6l
nie jestem w tym specem ale wydaje mi sie że taki samochód z tym wyposażeniem za 72tys. to dobry zakup. no i ten silniczek:))))
na razie dobrze. tylko troche skrzypi krata (kombi na firme;)) ale ona nie jest w wyposażeniu seryjnym:)
narazie 0 poważnych uszkodzeń
Ford Focus I Kombi