Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

tomrasz@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Nawet powyżej 4, auto może mało oryginalne, choć wygląda jeszcze nieźle- mam alusy, to co najbardziej mnie w nim oczarowało to silnik, bezawaryjność i komfort jazdy(zawieszenie), auto na trasie poprostu bajka, to taki długo dystansowiec im dalej tym większa frajda z jazdy i to szybkiej jazdy, w mieście zwinność zaczyna się od 2 a właściwie od 3 i wtedy można zaskoczyć niejednego cwaniaczka
Silnik TDCi jest moim zdaniem rewelacyjny, 240Nm robi swoje, cichy, ekonomiczny, 2 jest dość krótka i trzeba uważać w mieście przy wyprzedaniu ale 3 to już jest coś, potem 4 tak do 150km/h i zaczynasz uśmiechać się sam do siebie!!
Bez zarzutu
Bardzo solidny, jeżdże też focusem 2002r. 1.6 benz i tamten ma przejechane jakieś 40 tyś więcej zawieszenie w dalszym ciągu bardzo komfortowe i pewne.
Dość wysoko się siedzi, może nawet za wysoko, dlatego widoczność jest nienaganna, do tyłu troszeczkę gorzej
Wszystko w zasadzie pod ręką, jedyne co to za wysoko umieszczone radio wolałbym mieć je bardziej pod ręką, a sterowania w kierownicy nie mam, wyśietlacz komputera niektórzy narzekają że za mały i w złym miejscu, dla mnie jest ok.
Mam klimę automatyczną i jest jednak o wiele lepsza m. in. cichsza od zwykłej, pozatym ogrzewanie przedniej szyby dobra rzecz!
Z przodu spoko ale z tyłu jest już dużo gorzej-tak samo w wersji kombi jak i w 5-drzwiowej, fotele wygodne nawet przy długiej trasie nie czuje się zmęczenia, ale tak jak pisałem dla mnie za wysoko się siedzi
Na niższych biegach trochę się słyszy dieselka za to przy prędkościach powyżej 130km/h a nawet trochę powyżej 170km/h tylko wiaterek i to umiarkowanie
Tutaj nie jest tak rewelacyjnie jak podaje sprzedawca ale i tak jak na taką jazde to jest nieżle, autem poprostu jeździ się dynamicznie, na trasie wręcz trudno jest nie jechać powyżej 140km/h, wyprzedanie to prawdziwa przyjemność. Przeglądy w ASO drogie, poza ASO połowa ceny!
Nie kupowałem nowego, który w tej wersji kosztował 65tyś. (alusy, zimówki, 4xszyby el., 4 poduszki, halogeny, radio fordowskie z cd zresztą nieźle grające it.), kupiłem od kobitki półtora rocznego za 50tyś., jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, następny będzie focus II ale 2,0 TDCi 136KM i Nm 330
Przynajmniej jak do tej pory- odpukać, kombi z 2002r. też się nieźle trzyma, powiedziałbym że nawet bardzo dobrze
Zdecydowałem się na focusa m. in. dlatego że wcześniej przez 2 lata też jeździłem foką tyle że benzyną, 0 awarii chociaż w benzynce dość często przepalały się żarówy z przodu, w TDCi nie ma z tym kłopotu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 101KM 74kW [l/100km]

6,1