Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (52) - Ergonomia

Na liście zabraknie 150 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CART
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Pomimo "szokującego" wnętrza okazuje się, że wszystko jest tam gdzie się tego spodziewa kierowca - obsługa bardzo intuicyjna. Jedyna wpadka to sposób włączania świateł drogowych (długich) - zawsze jak chcę tylko "mignąć" długimi to je niechcący włączam - ale to jest szczegół. Wszechstronna regulacja kierownicy, fotela kierowcy, położenia górnego mocowania pasów itp.
~pendrzec@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystko jest tam gdzie powinno być. Korbka, nawet niezły pomysł, choć wiem, że sporo ludzi narzeka na ten wynalazek. Ale przecież (przynajmniej u mnie) chodzi jak masełko, po za tym nie ustawiamy fotela kierowcy co godzinę. Siatka do bagażnika sprawdza się bardzo dobrze. Brakuje mi tylko wnęki w bagażniku do apteczki i trójkąta, miałbym przez dłuższy okres porządek w bagażniku.
~Bee Jay
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Może się trochę czepiam, ale przydałyby się trochę większe kieszenie w drzwiach i jeszcze jeden schowek w desce. Poza tym dużo małych schowków, ale nie wiadomo do czego służących. Kieszenie na bokach i tyłach siedzeń - super. Obsługa włączników i przełączników, nawiewów (mogłyby mieć ciut większy zakres) bez zarzutu. Fotele z przodu i tylna kanapa OK.
~Ryudo
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Szwagierka ma 155 wzrostu. Znalazła swoją pozycje za kierownicą. Z kolei kolega ma 196 wzrostu i także znalazł swoją pozycję. Regulacja kierownicy w 3 płaszczyznach bardzo pomaga. Wszystko przemyślane. 3 cupholdery. No i ten kierunkowskaz który po musnięciu mryga 3 razy i gaśnie. Rewelka
~Spock
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Tragedii nie ma. Bagażnik jest spory i na teleskopach, więc nie ogranicza miejsca. Otwór załadunkowy jest na tyle duży, że spokojnie mozna włożyć przez niego dużą walizke, albo kolumne. Na duży minus za duże uchwyty na napoje, z których wszystko wypada.
~Art
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystko pod ręką - wygodne w obsłudze. Wszelkie wajchy i przyciski niezawodne. Nie miałem żadnych problemów z elektryką szyb, lusterek, centralnego zamka itd. Dosyć wygodne fotele - welur łatwy do utrzymania w czystości. Niezłe audio w standardzie.
~damiang18@o2.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystkim się doskonale steruje jednak najbardziej wkurzające jest ustawienie wycieraczek. Brakuje w nich jednego stopnia prędkości. I jeszcze co do wycieraczek to to że pióra piszczą na suchej szybie. Dekoncentruje to kierowce.
~Mirek SU
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
otwieranie kluczykiem maski i klapy bagażniki to wielka pomyłka. Masz dwie torby z zakupami, pilotem otwierasz drzwi i bagażnik jest zamkniety - kładziesz siaty, kluczykiem otwierasz bagażnik - wielka pomyłka.
~Przemasti
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystko jest na swoim miejscu i bez problemu możemy szybko ustawić klimę pod siebie. Całość jest intuicyjna i bardzo szybko można się przyzwyczaić do układu przycisków na desce.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
7,9
11,7
~Bartek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W środku trzeba sporo zmienić. Siedzenia jak dla mnie zupełnie nie sprawdzają się na długich trasach (robię często po 600km w ciągu dnia). Konieczna zmiana schowków na napoje.
Ford Focus I Sedan