Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (73) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 129 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~młody_kierowca
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Części stosunkowo nie są drogie- zwłaszcza w porównaniu z innymi markami aut tej samej klasy i rocznika. Zużycie paliwa- średnio wychodzi mi 7,5 l a nie mam lekkiej nogi. Na trasie jeszcze nie miałem przyjemności jeździć, a nie poruszam się również typowo w ruchu miejskim. Co drugi dzień jeżdżę w godzinach, kiedy ruch ustaje lub dopiero się wzmaga, a co drugi faktycznie jeżdże więcej po mieście.
~Andrzej (serwis Warszawkiego Ford Centrum) użytkownik Focusa...
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Na paliwo ten samochód jest bardzo cięty... można splajtować jak mu odwali... łyka jak chce...jak mu sie podoba..8 to minimalne spalanie ale bardzo żadko tle pali... Niedajcie sie słudzić broszurką,no chyba że diesel...13,5litra to trzeba liczyć latem na mieście ale średnio....Na trasie 11 l ale niemoże być mowy o sygnalizacjach świetlnych , wtedy ssanie dłuuuuuuuuugo chodzi i żdżera.
~Przemasti
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W mieście przy -20 palił mi 10,5 litra, latem ta wartość spada do 8,5 l. Na trasie bez problemu można zejść do poziomu 5,6 litra śmigając 100km/h. Nie serwisuję w ASO, ale u mechanika. Za wymianę rozrządy zapłaciłem 600 zł. Wymiana przednich łączników stabilizatora przy 96 000km to koszt 380zł z robocizną. Innych większych kosztów nie poniosłem
~CART
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Zużycie paliwa nadspodziewanie niskie - średnio z klimą przy jeździe głównie miejskiej ok. 8,5 l więc ok. Większość aut tej klasy w mieście "zjada" ok. 9,5-10 l Co dziwne Focus jest mało wrażliwy na styl jazdy (czy ostro czy łagodnie i tak spali 7,8 - 8,5 l więc o te 0,7 l na 100 km/h nie warto się targować)
~pendrzec@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W mieście okolice 8, potrafi 9 przy ściganiu, czego nie polecam ze względu na bezpieczeństwo na drogach (wiadomo dziury, niedzielni kierowcy, złotówy itd.) Na trasie udało mi się na 100 km spalić 5,9!!!!!!!!! Przy normalej jeździe (do 140 odcinkami) od 6,3 do 7. Zależy od warunków na drodze (ilość ataków na TIRY itd.).
~vpw (news@vpw.prv.pl)
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Zuzycie paliwa w ok. 5-7l. Raczej zadko wiecej. Co do przegladow i napraw to lepiej nie mowic. Narazie nie zaplacilem duzo, ale niestety znam ceny orginalnych czesci forda oraz ceny renomowanych serwisow. Polecam przy naprawach gwarancyjnych i ubezpieczeniach ale radze omijac przy naprawach za wlasne pieniadze.
~yogi
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Ekonomiczność jest rewelacyjna jak ktoś umie jeździć ekonomicznie, co nie znaczy że bardzo wolno. Mój rekord to 4,7 l/100km, w trasie 4,8 l/100 km benzyny jak na 1.6 jest super przy prędkościach 90 - 100 km/h. W zimie mieszany około 7,5 - 8 l/100km. Mi nigdy spalanie nie przekroczyło 9l/100
~aad@ total.neostrada.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
miasto np. Warszawa ok 10 l, w trasie ok. 6 l. Przeglądy drogie. Uwaga w trakcie przeglądów mechanicznych w autoryzowanych serwisach powinni robić przegląd blacharki i zaznaczać to w książce przy pieczątce o wykonanym przeglądzie. przeważnie tego nie robią ipotem same problemy z reklamacją blachy.
~panicz_gutek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Auto w mieście pali bardzo dużo w przedziale od 8-9 litrów latem do nawet 10-11 litrów zimą gdy na drodze ślisko, dlatego rozśmieszyły mnie niektóre wpisy (nie jeżdżę agresywnie). Poza miastem już lepiej, ale jeśli jedziesz 90-100km/h powyżej 120km/h spalanie znacznie wzrasta.
~kubisie@yahoo.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
zużycie paliwa w zależności od prędkości w normie zarówno przy jeździe po tarenie zabudowanym jak i poza (przy umiejętnej jeździe poza terenem zabudowanym na 55 litrach przejechałem 912 km. stanowczo duże ceny obsług gwarancyjnych - z powodu braku napraw nie znam cen naprawczych
Ford Focus I Sedan