Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (65) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Waldemar Warszawa
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W pierwszym roku wyciek z pompy wspomagania kierownicy, w drugim, roku konieczność korekty zbieżności (przód i tył - cięcie opon), w trzecim urwanie się ogranicznika drzwi, dalsze ogniska korozji, wycieki z osłon przegubów przednich, w kolejnych latach wymiana łączników stabilizatorów, pęknięcie OBYDWU(!!!) sprężyn zawieszenia przedniego, wymiana wachaczy tylnych, korozja klapy bagażnika, spodnich krawędzi wszystkich drzwi, kłopoty z...
~Daro
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Tragiczny stan dla powloki lakierniczej. 2 letni garazowany samochod nadaje sie do kompletnej poprawki. Elementy wewnatrz drzwi tylnych posiadaja odpryski lakieru i ocynku. Podejscie Ford Polska w takich przypadkach karygodne !!! Uwaga na 14 dniowy termin odstawienia samochodu do lakierni - to typowa sztuczka Forda, dzieki ktorej zabiera sie gwarancje - a chetnych przy tej ilosci bledow fabrycznych nie brakuje...
~Bee Jay
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Do dzisiaj było napisane: To byłoby ciężkie rozczarowanie gdyby już nastąpiła jakaś poważna usterka. I stało się! Wykrakałem i nastąpiła: 10 000 km - pompa wodna do wymiany! Porażka i rozczarowanie! (Samochód ma rok i przebieg j.w. to jak to inaczej określić?) Pytanie, czy nastąpią następne...
~Art
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Po trzech latach poza normalną eksploatacją (filtry, płyny, paski, świece) wymieniłem tylko łożysko w tylnym kole (100zł) i cewkę (140zł). Miałem też drobny wyciek płynu hamulcowego (uszczeleczka za 15zł) Trochę słaba blacha.
~Johny.Bravo@pseudonim.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Źle wklejona przednia szyba - woda leciała do środka - wymieniono na gwarancji. Po 2 latach eksploatacji (30 tys km przebiegu) rozsypał sie docisk sprzęgła - konieczność wymiany kompletnego sprzęgła
~Mirek SU
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
wymiana kolumny kierownicy po około 20.000km, rdza na klapie bagażnika i przy lusterkach bocznych. Tarcze hamulcowe do wymiany po około 70000km-a jezdze spokojnie.
~pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
nieco lepiej niż moje poprzednie samochody po tym przebiegu (seat ibiza, fiat marea) - tylko zepsuta cewka zapłonowa (w zeszłym tygodniu, przy ponad 50 tys. km)
~młody_kierowca
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Rzadnych poważnych awarii. Wymianiłem klocki, oleje, filtry, płyny, świece i cewkę. No i jeżdżę nim co dziennie bez problemów z odpalaniem.
~Jacek K.
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
po 30 tys. wymiana tarcz klocki koniecznie trzeba wymienić wcześniej), obawiam się o alternator (zwłaszcza w lato, bo moi znajomi mieli już kłopoty)
~vpw (news@vpw.prv.pl)
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Nic wogole. Inne samochody, ktore mialem byly pod tym wzgledem do niczego. Ale poto kupilem Forda, zeby sie nie martwic, ze sie popsuje.
Ford Focus I Sedan