Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (77) - Silnik

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CART
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Silnik jest wystarczająco dymaniczny, mógłby być mocniejszy - zwłaszcza po włączeniu klimy moc "siada" ale kultura pracy super, silnik ma przyjemne brzmienie, jest cichy, niestety nie jest zbyt elastyczny - zwłaszcza na 4 i 5 biegu jest słabo z rozpędzaniem. Niemniej jednak 1,6 jest OK bo mało pali, nie psuje się i w sumie jest optymalny do auta tej klasy - jak ktoś szuka "mocnych" wrażeń to nie kupuje Focusa.
~kierowca
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
srednio dynamiczny do 4tys. obrotow, powyzej jest lepiej, ale ma sie wrazenie ´zylowania´ auta. Wyzsze obroty powoduja znaczny skok w zuzyciu paliwa. Kultura pracy(dzwiek, brak ´dziur mocy´) i elastycznosc poza miastem dosc dobra. Do 100km/h przyspieszenie w warunkach miejskich nie lepsze a moze nawet gorsze niz w skodzie 1.2htp, 64km, ktora mile zaskakuje.
~Przemasti
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Silnik jest dość elastyczny i pozwala na jazdę na wysokim biegu juz od 1500 obr/min. Jednak kultura pracy może być lepsza, zwłaszcza przy niskich temperaturach. Denerwuje mnie wzrost obrotów przy hamowaniu do 0km/h np. przed światłami. Komputer pokazuje wtedy spalanie na poziomie 20 litrów !! To samo jest na biegu jałowym. Kompletnie tego nie rozumiem.
~kubisie@yahoo.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Praca silnika bez zarzutu - równomierna, elastyczna i cicha pod warunkiem dbałości o jakość świec zapłonowych - zalecana wymiana co 60 tys. ale nikt nie pisze o konieczności regulacji przerw po przebiegu około 30 tys. - przerwa powinna wynosić 1 mm a po 30 tys. zwiększa się do około 2-2,5 mm - stanowczo za dużo
~AT geeko
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
silnik na niskich obrotach w miare cichy, gorzej >3000 obr. Ogólnie jest dobrze nie ma problemow, chodzi równiutko na biegu jałowym, zadnych wyciekow. Ja jestem zadowolony. przesiadłem sie z vw vento, tam silnik na wolnych obr trzasł całym samochodem i chodzil nierowno, sprawdzalem u innych bylo to samo.
~Jarosław Śmietana
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Silnik cichy, elastyczność bardzo slaba, moc umiarkowana 100 koni rozpedza go do setki w okolo 10.5 sekundy, przy wyprzedzaniu czesto musze redukowac na 3 bieg zeby bezpiecznie wyprzedzac. 1.6 16v ZETEC budzi sie po 3000 obrotow, bardzo dobry moment obrotowy
~Bartek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
przy tej pojemności nie można liczyć na dobre przyspieszenie ale jak na ciężar auta to zbiera się świetnie. Przy dużych prędkościach dokuczliwy hałas silnika. Po włączeniu klimy silnik staje się strasznie mułowaty, zwłaszcza przy ruszaniu.
~SebaD
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Ten silnik jest pancerny. Robiła go podobno Yamaha i ja nie wiem jakim cudem, ale wymiata. Pancerny, pancerny i jeszcze raz pancerny. Nawet olej wymieniłem raz na 3 lata i co? I nic. Troszkę mało mocy - to nie jest sportowe auto.
~Jooras ^ Śląsk
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Silnik nie pali opon przy muśnięciu gazu, nadrabia za to całkiem długimi biegami, niezłą elastycznością i umiarkowanym spalaniem. Jeśli ktoś woli płynną, dynamiczną jazdę od sprintów spod świateł - raczej nie będzie narzekał.
~ernest
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
wgrałem stare oprogramowanie silnika bo mniej sporo pali (inne normy spalin obowiązywały) i mam jakiś problem bo musiał wystąpić bład bo się zawiesza chwilowo przy 2800 obr przy płynnym dodaniu gazy trzeba mocniej depnąć
Ford Focus I Sedan