Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (72) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CART
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Ogrzewanie jest dobre ale na krótkich dystansach wolno się nagrzewa, ogrzewanie przedniej szyby to się nadaje do nagrody Nobla - super sprawa, klimatyzacja manualna dość wydajna ale jednak trzeba ciąge poprawiać temperaturę - to za zimno to za ciepło, poza tym bardzo szybko zachodzi pleśnią i w aucie śmierdzi - dezynfekcja raz do roku to za mało - żeby było pachnąco i świeżo trzeba odkażać na wiosnę i na jesieni a filtr przeciwpyłkowy to...
~Waldemar Warszawa
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W wersji bez klimatyzacji ogrzewanie bez uwag, natomiast wentylacja mało wydajna. Latem - czarne, duże podszybie w połączeniu z dużą, nachyloną szybą przednią działa jak piec a nadmuch na 1 i 2 bardzo słabiutki, za to na 3 i 4 hałasuje jak odkurzacz przemysłowy. Zimą natomiast wieki trwa odparowywanie okien. Na szczęście sytuację ratuje ogrzewana szyba przednia - wynalazek na miarę koła.
~młody_kierowca
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Bez rewelacji- przy niskich temperaturach ciepło robi się dopiero po przejechaniu 7-8 km. W temp. plusowych wystarczy mu 3-4 km, żeby poczuć ciepło. Dobrze poustawiane nadmuchy robią jednak swoją robotę- nie wiem co to znaczy zaparowana szyba. Kupiłem gąbkę z irchą, bo w escorcie miałem problemy z parą na szybach- leży od października w samochodzie i może jeden raz ją użyłem.
~vpw (news@vpw.prv.pl)
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Nie moge sie do klimatyzacji przyzwyczaic (reczna). Albo mnie mrozi jak w lodowce kiedy nastawie nawiew do wnetrza i nogi mam za 3 minuty jak lod albo znow kiedy nawiew dmucha na szybe to sie robi piec. Brava i Mondeo byly pod tym wzgledem lepsze. Ale za to wentylacja jest cichutka. Super sprawa jest ogrzewanie przedniej szyby. W zime po 2 minutach nawet najgorszy lod schodzi.
~Andrzej (serwis Warszawkiego Ford Centrum) użytkownik Focusa...
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Dałbym "bardzo źle " gdyby niebyło montowane ogrzewanie przedniej szyby, duża ustrka to pękanie grzałek na tylniej szybie przy mrozach nawet w garażu nieogrzewanym... Klimatyzacja automatyczna jak i manualna niewspółgra z wielkością samochodu...żeby sie nagrzał to trzeba poczekać i to sporo czasu czasami przejade całe miasto a w nim jest nadal zimno...
~yogi
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Ogrzewanie jest bardzo dobre, mam też w modelu podgrzewaną przednią szybę - super na zimę. Do pełni szczęścia brakuje podgrzewanych foteli. Z wentylacją jest bardzo przeciętnie szyby szybko parują i wymaga to większego nawiewu lub włączenia klimatyzacji wtedy problem znika, nawiewy nie zostały najszczęśliwiej rozmieszczone.
~Art
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Dla mnie dobra. Czasem lubi parować. Z czytanych opinii wnioskuję, że niektórzy nie wiedzą, że jak szyby są zaparowane puszcza się chłodny nawiew i po chwili nie ma żadnej pary. Wszytskie szyby mogą być zamknięte i nic nie paruje. To samo się tyczy tylnej szyby - na chwilę podgrzewanie i po problemie. Klima też ogólnie OK.
~Przemasti
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Zimą przydaje się podgrzewanie przedniej szyby, jest to rewelacyjna sprawa, która powinna być montowana w standardzie u wszystkich producentów. To nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Ogrzewanie działa sprawnie i wydajnie. Klima też świetnie się sprawdza.
~sobka01
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Stopniowanie nawiewu troszkę dziwne według mnie - dla przykładu klima. Dmuchawa na \"1\" prawie nic nie czuć, zmieniamy na \"2\" i po chwili robi się za zimno, powrót do \"1\" i tak w kółko.
~elcik9@wp.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
podgrzewana przednia szyba to cudowny wynalazek.przez cztery lata nie uzylem skrobaczki.trzeba dbac o czystosc szyb od srodka bo troche paruja podczas deszczu ale jak co klima zalatwia sprawe
Ford Focus I Sedan