Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Sedan 1.8 TDCi 101KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Słyszałem o problemach z padniętymi wtryskami od złego paliwa
Zawieszenie : Tylne wielowahaczowe zawieszenie jest super, ale dość delikatne i drogie w naprawie (naprawiać poza serwisem!!!)
Przeniesienie napędu : Jak wyżej - koło dwumasowe
Ogólnie jest to najlepsze auto jakie miałem (szóste w kolejności). Nieźle wykonane, wciąż ładne, dobrze wyposażone (mam wersję X100), wygodne i komfortowe. oczywiście ma swoje słabe strony, ale nie ma aut bezawaryjnych, są tylko mity i legendy...
Dosyć głośny, ale to mój pierwszy diesel, więc mogę nie być obiektywny...Po rozgrzaniu pracuje równo i przyjemnie \"klekocze\"
Bez wiekszych zastrzeżeń. Biegi trafiają tam gdzie powinny.
Najlepszy z jakim miałem do czynienia, zawieszenie wielowahaczowe z tyłu, bardzo dobrze trzyma się drogi.
Do tyłu lekka porażka, ale można się przyzwyczaić.
Wszystko na swoim miejscu za wyjątkiem przycisku otwierania bagażnika oraz włączania spryskiwacza, ale to żaden problem
Póki co jest super-klimatronic momentalnie radzi sobie z zaparowanymi szybami. Mam także podgrzewaną szybę przednią co jest niezłym bajerem jak się okazało przy pierwszym użyciu...
Z przodu super, z tyłu może brakować miejsca na nogi przy mocno odsuniętych przednich fotelach
Jak na diesla jest dobrze
W trasie przy 100 km/h auto spala 4.8 - 5.2 l/100 km. Średnie spalanie przy mojej jeździe (70% trasa, 30% miasto wynosi 5,5l). warto kupować części zamienne (Motorcraft czyli oryginalny Ford) przez internet - spora różnica przy cenach w serwisie, który jest masakralnie drogi
Póki co ok - problemowa jest wymiana żarówki świateł mijania od strony akumulatora. Rzadko zaświruje centralny, który nie zawsze otworzy drzwi kierowcy, płyn chłodniczy wyciekał spod termostatu, ale to już zrobione...
Wymiana kompletu koła dwumasowego ze sprzęgłem i wysprzęglikiem (oryginał LUK - kupować przez internet - komplet nówka kosztuje 1400 zł na allegro, w sklepach duuuzo drożej), wymiana paska rozrządu z napinaczem. Nie mogę uznać powyższych jednak za usterki, ponieważ podlegaja one normalnemu zuzyciu eksploatacyjnemu i standardem w obecnych turbodieslach jest wymiana koła dwumasowego przy przebiegu 120 - 160 tys. km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 101KM 74kW [l/100km]

5,3