Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

mlody03@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Tym samochodem jeździ się z przyjemnością.
Sportowy nie jest ale jak trzeba to przyspieszy. Szczególnie po załączeniu turbiny.
Jak chcemy przyspieszać gwałtownie redukujemy jednaj nie trzeba bez opamiętania machać lewarkiem i też spokojnie można jechać.
Jechać, jechać, jechać... Nawet po naszych drogach
S przodu i na boki super. Trzeba się tylko przyzwyczaić do krótkiej maski, Z tyłu szybka mała ale lusterka boczne bardzo pomagają.
Bardzo dobrze tylko dla mnie radio bez regulacji w kierownicy czasem wymaga lekkiego pochylenia się w przód żeby do niego dosięgnąć.
Ogrzewana elektrycznie przednia szyba to jest jednak wynalazek! Ale i bez tego nie jest źle.
Miejsca a miejsca! Nie jest to autobus ale komfort jak dla mnie wystarczający spokojnie. Chyba że pasażer siedzący za wysokim kierowcą też jest słusznych rozmiarów to może mieć troszkę ciaśniej.
Trochę słychać nasze polskie drogowe nierówności i silnik na wyższych obrotach. Mi to akurat nie przeszkadza. Rozmawiać można bez żadnego problemu.
Zużycie przy tej mocy na poziomie max 6.1 litra podczas mojej dynamicznej jazdy w mieście to naprawdę wielka ulga dla portfela! Z naprawami nie wiem bo nie było ich jeszcze.
Kupiony używany choć wygląda jak nówka więc po prostu trafiła mi się super okazja!
Na większych wybojach potrafi troszkę skrzypnąć ale ja mu to wybaczam.
Jak na razie odpukać brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi 109KM 80kW [l/100km]

5,3