Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

DzonyBrawo, 14 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Klapa bagażnika czasem się otwiera z klamki a czasem nie .. może zależy od zaprogramowania kluczyka ... dalej nie wiem :)
Bardzo fajny wóz jak każdy który nie sprawia jego właścicielowi problemów .. reszta to kwestia przyzwyczajenia czy też gustu.
Wydawałoby się że 109KM to dużo - jednak autko ma swoje gabaryty i silniczek potrzebuje obrotów zeby ruszyc reszte. Nie jest to auto sportowe wiec do normalnej jazdy w zupelnosci wystarcza. Nawet przy pełnym obciążeniu normalny kierowca doceni jego walory.
Ogólnie nie stwierdziłem problemów.
Jest to wysokie autko i ciągle wydaje MI się że może się gibnąć na zakręcie :)
Bardzo dobra ze względu na wysoką pozycję za kierownicą (mimo że fotel jest maksymalnie obniżony)i może byc tylko lepiej ze względu na dość komiczną pozycję za kierownicą (patrząc z zewnątrz) przy jego najwyższym położeniu.
Wszystko regulowane więc znalezienie odpowiedniej pozycji nie będzie sprawiać problemu żadnemu kierowcy.
Wszystko ok ... przydałoby sie ogrzewanie przedniej szyby (myslalem ze to mam ale jednak nie :) jest tylko maksymalny nawiew na szybę przednią któremu troche zajmuje odmrożenie szyby.
Wystarczy dla przeciętnej wielkości użytkowników :)
Coś tam trzeszczy ale obiecuję sobie juz od jakiegoś czasu spryskać ten plastik WD40 :)
jak dla mnie bomba ... narazie napraw nei było żadnych bo nie było problemów .. zużycie ON na poziomie 6.4l (onliczone na 400km w tym połowa po mieście a reszta z prędkością ok 110km/h)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi 109KM 80kW [l/100km]

6,1