Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

matig@autograf.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mimo naszych "wspaniałych" dróg zawieszenie od 2 lat nie było w ogóle robione i w najbliższym czasie nie zapowiada się na wymianę jakichkolwiek w nim elementów.
Układ elektryczny
Samochód bardzo wygodny, komfotrowy, oszczędny, w miarę szybki (jak na ten silnik) i pakowny.
Jak na tak niewielki silnik i jednak sporo rozmiary i wagę auta osiągi ma rewelacyjne. Mocy zacczyna trochę brakowac dopiero wówczas gdy cały załadowany.
Skrzynia chodzi płynie choć czasami potrafiła o coś zachaczyć, ale to pewnie wina mojej wyuczonej szybkiej zmiany biegów.
Jedno z lepiej (jak nie nalepsze) prowadzących się aut o przystepnej cenie jakie prowadziłem. Imuszę przyznać, iż od czasu sprowadzenia auta 2 lata temu zawieszenie jest ciągle w doskonałej formie. Nic nie stuka i nie wymaga wymiany. Mam porównanie do fiata stilo, którym jeździłem jednocześnie i to znacznie krócej, i niestety zawieszenie nie dało rady.
Bez zastrzeżeń, choć przednie słupki są dosyć sporych rozmiarów tak więc czasami trzeba się wychylić do przodu. Ponadto siedzi się dosyć wysoko i widać wszystko do okoła.
Wszystko dotępne w zasięgu ręki i wzroku.
Szybko nagrzewa i chłodzi. Bez zastrzeżeń.
Dzięki regulacji foteli i kierownicy w kilku kierunkach, każdy znajdzie odpowednią pozycję. POnadto fotele są bardzo komfortowe, nie męczą na długich trasach. I znów porównanie do stilo, które miało skórzane fotele, ale wystarczyła trasa z lublina do warszawy bym poczuł dyskomfot wywołany złym wyprofilowaniem fotela. Dodatkowo tylne fotele można przesuwać do tyłu dzięki czemu jest mnustwo miejsca dla pasażerów nawet za maksymalnie odsuniętymi przednimi fotelami.
Dobrze wyciszony samochód. Jazda z prędkością 140km/h jest bardzo komfortowa. Wogóle nie czuć prędkości i nie ma hałasu. Jedynie co mi się nie podoba, ale to kwestia gustu, to dzwięk silnika.
Samochód jak na swoje wymiary i osiągi jest bardzo oszczędny. Średnio w mieście pali do 6 litrów, na trasie do 5. Oczywiście przy w miarę spokojnej jeździe średni wynik m/t to ok 4,4-4,8 l/100km. Pochwalę się, że mój rekord wynosi 3,3 l/100km na odcinku 40 km. I to częściowo po mieście.
Ponieważ mam sprowadzony samochód cena do jakości jest bardzo dobra.
Jedyne problemy jakie napotkałem w samochodzie to błędy w komputerze po złożeniu sprowadzonego lekko rozbitego samochodu. Po wizycie w serwisie wszystko wróciło do normy.
Nie było usterek poważnych ujawniających się podczas eksploatacji po złożeniu samochodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi 109KM 80kW [l/100km]

5,8