Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

G_T_K, 19 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony i to nawet bardzo. W środku za dużo plastików ale za to wygodnie. Lewarek zmiany biegów pod ręką. Zobaczymy jak cała kontrola trakcji sprawdzi się zimą. Z tyłu mimo różnych opini dużo miejsca (gościu 186 jadący na środkowym fotelu stwierdził że czuć że jest wąski ale z umiejscowieniem nóg nie ma problemów i po przejechaniu 400km nie narzekał choć przyznał że wsiadając miał obawy czy dotrzyma do końca wycieczki). Czujniki parkowania OBOWIĄZKOWE - przodu autka z kabiny nie da się zobaczyć. Radyjko Sony miodzio - chyba to będzie pierwsze autko niewymagające modyfikacji audio.
Jestem mile zaskoczony, zbiera się o wiele lepiej niż się spodziewałem. Na III - V biegu bardzo elastyczny. Przy 180 po depnięciu gazu czuć że jeszcze się rozpędza.
Niby dobrze ale I bieg ciut za krótki. Biegi wchodzą na 2 razy (trzeba przepchnąć taki pierwszy opór i dopchać do końca).
Jak na takie autko to całkiem nieźle choć ciut za dużu huśta na muldach. ESP i inne bajery będą sprawdzane dopiero zimą.
Podczas jazdy super - problemy dopiero przy parkowaniu - czyjniki parkowania przód i tył ratują przed obtarciem na wąskich parkingach - bez nich parkowania sobie jakoś nie wyobrażam.
Wszystko tam gdzie ma być.
Na ogrzewanie przyjdzie czas. Wentylacja dobra. Szyberdach fajny i o dziwo nie huczy jak demon (jak odsuniemy do pozycji w której automatycznie się zatrzymuje) - no może dmuchawa mogłaby być ciut cichsza na II biegu.
W środku więcej miejsca niż to wygląda z zewnątrz.
O dziwo nie słychać standardowego klekotu diesela podczas jazdy. Spodziewałem się większego hałasu. Jedynie przy 2450rpm występuje jakieś sprzężenie i robi się głośniej. Nawet przy 180 szum nie jest bardzo dokuczliwy.
Niby jest na dotarciu ale spalanie w instrukcji podają dużo mniejsze. Trasa (140-180km/h) - 6,1l/100km; Mieszana 6,5. Max. to 750km na baku (do rezerwy która zaświeca się gdy zostaje 10l w zbiorniku)
Jak dla mnie super (miałem 30% zniżki).
Zaparowany reflektor. Fajne bajery np. migacz "chwilowy" miga 3 razy bez konieczności trzymania; szyby el. wykrywające przeszkodę (rękę mojego młodego np.); zamykanie/otwieranie szyb pilotem od alarmu;
Brak - i mam nadzieję że tak zostanie
Ford Focus II Focus C-Max