Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

Igor Michalik, igomi@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 TDCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rekord świata..
Fajne auto.. może brakuje mu troszkę wyrazu, ale nigdy mnie nie zawiodło.. jest oszczędne, i podoba się mojej żonie.. nawet znajomych namówiłem na ten model.. Silnik 1,6tdci jest może troszkę słaby, ale ponoć najmniej awaryjny.
Silnik stosunkowo oszczędny. 109 koni wystarcza w codziennym poruszaniu się po mieście. W trasie, gdy jedzie cała rodzina, i auto jest zapakowane, brakuje troszkę mocy, zwłaszcza podczas wyprzedzania, jednak do spokojnej (z prędkością 140 km/h) w zupełności wystarczy. Zdecydowanie wysoka kultura pracy.
Skrzynia biegów ok. Troszeczkę nieprecyzyjna. Może nie jest to auto sportowe, jednak biegi czasami nie wskakują w odpowiednie miejsca.. zwłaszcza przy szybkich ruchach przy manewrach wyprzedzania.
W przypadku zawieszenia, auto w swojej klasie jest bezkonkurencyjne. Przyjemność z jazdy Fordem jest wyśmienita. Przejażdżka po krętych drogach jest całkiem fajnym przeżyciem, pomimo tego, że auto jest nieco wyższe (miniwan?). Skoda Octavia I do pięt nie dorasta fordowi C-Maxowi.W swoim modelu posiadam ESP, jednak przyznaję, że jeszcze nie miałem okazji doświadczyć jego działania. (Jedynie podczas prób na ośnieżonym pasie startowym w Gdańsku na Zaspie). Zawieszenie chyba najlepsze w swojej klasie. Hamulce nie są nadzwyczajne. Mam wrażenie, że są jakieś \"gąbczaste\"?
Widoczność dla mnie jest bdb. Posiadam fabrycznie przyciemnione szyby.. byłem przeciwnikiem takich rozwiązań.. jednak komfort latem, i wygoda dzieci z tyłu jest tego warta. Jedyny minus to nieco ograniczona widoczność zwłaszcza nocą i w deszczu.
Brakuje szerszego podłokietnika dla kierowcy (Jest w niektórych wersjach Ghia.)Sporo schowków i dużo miejsca w środku, chociaż auto jest stosunkowo wąskie. (Rodziny z dziećmi mogą mieć problem ze zmieszczeniem wózka w bagażniku).Również na tylnych fotelach 3 osoby mogą mieć troszkę mało miejsca. W przypadku 2 osób, środkowy fotel można wepchnąć do bagażnika, a zewnętrzne fotele zbliżyć do siebie i cofnąć je w stronę bagażnika o jakieś 15-20 cm, co daje imponującą przestrzeń dla pasażerów. W podłodze znajdują się duże schowki! . Fajne są tacki rozkładane w fotelach (tak jak w samolocie:)
Jest ok
Auto w cyklu mieszanym spala 6,4l
Chyba jedynie francuzy są tańsze w tej klasie.
Oceniam na dobry z plusem. Przejechałem 30 tysięcy. Auto w trasie mnie nigdy nie zawiodło. Jedyna awaria, to rozszczelniony intercooler (Kupiłem używany na allegro za 150 PLN). Było troszkę zamieszania ze zdiagnozowaniem przyczyny syczenia..Poza tym, przepalony bezpiecznik gniazdka:). Wymieniłem klocki z tyłu..
Wymiana intercoolera..

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDCi 109KM 80kW [l/100km]