Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 3d

Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus II Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobre spalanie , auto się nie dusi , jak to benzyna trzeba się wkręcić na obroty.
Zawieszenie : Super komfortowe zawieszenie.
Karoseria : Rdzewieje w kilku miejscach, na łączach karoserii.
Polecam auto w 100% z silnikiem benzynowym 1.6 , auto wszechstronne , wygodne , sporo miejsca jak na hatchback-a. Posiadam w aucie wielofunkcyjną kierownice , spore ułatwienie , tempomat bardzo przydatne 0 problemów, spory bagażnik. Tani w eksploatacji.W 3 drzwiowej wersji daleko trzeba sięgać po pasy bezpieczeństwa , co jest nie wygodne.
Jak dla mnie silnik 1.6 jest nie zawodny , zrobiłem na nim 70 tyś kilometrów w 5 lat i ani razu mnie nie zawiódł.Od 20 tyś. km posiadam również instalacje gazową i nie czuję spadku mocy. Gdy auto jest w pełni załadowane ( 5 osób + bagaż ) silnik ma spore opory w przyśpieszaniu. Jak na 100 koni , auto w miarę dynamiczne. Max prędkość auto to 190km/h.
Przy 150 tyś. km padło mi sprzęgło w aucie.Najgorsze było to że stało się to nagle, beż żadnych oznak.Wymiana sprzęgła kosztowała mnie 500 zł.Jedyny problem ze skrzynią to problem z wrzucaniem 3 biegu.Skrzynia strasznie sztywna.Większych problemów ze skrzynią nie ma.
Jestem bardzo zadowolony z układu jezdnego.Auto trzyma się bardzo dobrze drogi na zakrętach , a także dobrze radzi sobie z nie równościami na polskich drogach.Tania w eksploatacji naprawa zawieszenia, Proponuję nie oszczędzaj na felgach aluminiowych , ponieważ osobiście zakupiłem "chińczyki" i przy 120km/h jest straszne bicie na kierownicy.
Bardzo dobra widoczność w bocznych lusterkach , z uwagi na ich rozmiar.Bardzo dobrze ustawiony punkt martwy. Ciężko przeoczyć auto.Słupki z przodu mogą trochę przeszkadzać.Jeśli chodzi o noc , to światło wsteczne niestety mało nam rozświetla obszar znajdujący się za autem z uwagi na to że jest w dolnej części zderzaka, trzeba wspomagać się światłami hamulcowymi.
W tej wersji posiadam fotel "sportowy" który dobrze obejmuje mnie podczas jazdy.Podczas ostrych zakrętów nie rzuca mną po fotelu.Fotel w miarę wygodny.Podparcie lędźwi przydaje się na dłuższe trasy, tak samo jak wysuwany podłokietnik.Jeśli chodzi o podpieranie się w czasie jazdy o drzwi i podłokietnik , niestety te element są wykonane z plastiku i niestety na dłuższe trasy jest to nie wygodne.Wszystko w zasięgu ręki , nie trzeba niczego szukać po omacku podczas jazdy.
Sporo możliwości wyboru stref które mają być wentylowane. Jeśli chodzi o klimatyzację to takie trochę 7/10 , według mnie chłodzi średnio.Ale ogrzewanie jak najbardziej 10/10.
Kierowca ma sporo miejsca , jeśli jadą 4 osoby to jest wygodnie , ale w piątkę jest już nie wygodnie an tylnej kanapie.Sporo schowków w aucie, co jest przydatne.Schowki w przednich drzwiach , z tyłu w fotelach kieszenie oraz po bokach zamykane schowki.
Przy 90 km/h jest dobrze , lecz już przy 120km/h jest już dosyć głośno w aucie.Powyżej 140km/h jest to dźwięk uciążliwy.
Najtańsze OC do tego auto wacha się w granicach 800 zł do 1500 zł.Większość rzeczy można naprawić samemu.Części nie są drogie , wymiana rzeczy również.
Jeśli chodzi o auto w tej cenie i jakość za która płacimy to opłaca się w 100%.
Zbierająca się woda w tylnej klapie bagażnika spowodowała zwarcie na zamku klapy , która otwierała mi bagażnik, lecz wystarczyło to rozmontować i wyczyścić.Otwieranie przedniej maski silnika z kluczyka to trochę słaby pomysł forda , ponieważ sprężyna która to otwiera , po pewnym czasie pęka i trzeba ją zamienić na plastikowy zamiennik z którym niema problemów.Uwaga również na żarówki postojowe o mocy 5W , które palą klosz od środka, należy zastosować 3W żarówki z którymi niema problemu.
Przy 150 tyś. km padło mi sprzęgło w aucie.Najgorsze było to że stało się to nagle, beż żadnych oznak.Wymiana sprzęgła kosztowała mnie 500 zł. Urwałem półoś w aucie , ale to na własne życzenie ponieważ zlekceważyłem przegub , który był do wymiany , 800 zł za używany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]

Ford Focus II Hatchback 3d