Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 3d

Carolekkx3, 6 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2009
Ford Focus II Hatchback 3d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Auto fajne chyba ,że kupujemy 5/6 letni pojazd od kogoś kto nic nie wymieniał od nowosci to można się ładnie nadziać. Części drogie ale jesli wymienimy mamy kilka lat spokoju.
Silnik oceniam na 5 ponieważ nic przez 3 lata z nim się nie działo. Podatny na chip tuning. Obecnie mam około 150 koni i 350NM. Bardzo przyjnie przyspiesza.
Była by piątka gdyby nie to ,że od czasu to czasu wsteczny nie chce wchodzić za pierwszym razem.
Układ jezdny 5 nawet z plusem. Wybór opcji normal komfort i sport super sprawa . Lipa jak padnie elektroniczna pompa wspomagania . Nowa około 2500zl ja kupiłem używaną za 900zl.
Auto ma 9 lat nic nie było widać do drugiej zimy jak go mam . Na progu pojawiły się trzy małe bąbelki. Być może był tam bity. Przed kupnem sprawdzałem miernikiem było około 120 um. Daje 3 miasem golfa 2 1.8 gti z 1991 roku lepiej wyglądał niż 9 letni focus.
Ok. ;)
Wszystko na swoim miejscu.
Nie jest to benzyna a w zimę szybko się nagrzewa. Super sprawą jest elektrycznie podgrzewana przednia szyba. Nigdy nie była skrobana. -10 za oknami 5 minit i można jechać :)
Super . Mimo że 3d to 5 osób siedzi bardzo swobodnie. Kolega ma a4 2004r i mówi że u mnie więcej miejsca .
Przy około 200km/h robi się głośno. Miałem a6 1995 r. Trasa Niemcy 230 a cisza jak w focusie przy 140km/h
Daje 3 dlatego ze nie jest to auto do śmigania po mieście. Do pracy mam około 2 km a po przejechaniu 100 km średnie spalanie lato 12 zima 14,5l. Przed ślubem mieszkałem trochę u przyszłej małżonki 27 km do pracy . Trasa 20 km miasto 7 km. Średnie spalanie 7.5l trasa Wrocław czestochowa średnio 140km/h około 6.5l. Nie polecam gdy ktoś jeździ po mieście. Daje 3. Jeśli ktoś bd jeździł trasą czy bocznymi drogami napewo będzie zadowolony .
Tanie auto jak na swoj młody wiek. Kupilem 6 latka za mega śmieszne pieniądze liczac się z tym ze kilka rzeczy było do zrobienia .
Miałem problem w lato 2016r , nie chciał odpalić przez 30 minut po czym odpalił jak nigdy nic i do dnia dzisiejszego nic się nie stało podobnego . Wymiana gumowej rury dolotowej do turbo bo pekła ale daje ja do drobnych usterek bo tylko 140zł kosztowała naprawa. Wymiana ostatnio alternatora (450zl) regeneracja a tak to wszystko ok jeśli chodzi o drobne usterki.
Tutaj była masakra . Nie bd wymieniał o kosztach związanych z wymianą tarcz itp ponieważ to normalna sprawa . Najbardziej balało po kieszeni jak padł wahacz, prawy lewy przegub lewa pół os pękła, padła wcześniej wspomniana elektroniczna pompa wspomagania i przy 155 tys km czeka mnie wymiana dwunasty. Do dnia dzisiejszego wydałem na naprawy około 9 tys. Nie licząc wymian co 10 tys. Km olejów i wszystkich innych filtrów gdzie kosztują razem około 400zl .daje 2 choć mam wielką ochotę dać jedynkę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

11,5