Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

azbaz, 12 lat temu
Silnik 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Lipa. Ale tak naprawdę to najbardziej zaskoczył mnie serwi ASO AUTO BOSS BIELSKO BIAŁA mam głównie do czynienia z Panem Andrzejem. Nie są nastawieni na naciąganie i nie traktują klienta z buta tak jak Nissan w Bielsku. Mówią, że coś jest uszkodzone, grzecznie pytam czy nie dałoby się naprawić zamiast od razu wymieniać. Możemy spróbować, ale trzeba poczekać. Zamiast 3500 wydałem 350. Jednak biorę poprawkę, że usterka może się pojawiać ponownie. Normalni ludzie, przyjemna atmosfera.
Karoseria : Gnije tak, że wstydzić się powinni Panowie z Forda
Układ elektryczny : Gnije wiązka koszt ponad 3000, a auto miało wtedy ledwo 3 lata
Inne : pierdoły typu przepalające się żarówki potrafią bardzo zniechęcić
Mimo wad auto przyjemne w prowadzeniu. Kilka razy zawiodło w trasie i było ściągane przez niewłaściwy montaż alarmu w serwisie ASO Forda.
Silnik 1.6 jest moim zdaniem najmniejszym jaki można włożyć do tego nadwozia. Jeździ w miarę przyzwoicie. Jego apetyt na paliwo jest uważam przyzwoity. Jeżdżąc normalnie pali nieco ponad 7 litrów, a przy jeździe dynamicznej zdecydowanie ponad 8. Przy szybkiej jeździe pije jak V8
Samochodem tym jeździ przeważnie moja żona i powiem tak za każdym razem jak przesiadam się do Focusa brakuje mi tej precyzji w porównaniu np z VW. Powinno być bardziej precyzyjnie moim zdaniem.
Tu należą się ukłony dla konstruktorów. Mało które auto jest bardziej precyzyjnie i przewidywalne w prowadzeniu niż Focus.Trzeba jednak pilnować jego stanu. Przy przebiegu ok 130000km była konieczna wymiana całego zawieszenia z tyłu był to spory koszt. Nie ma co się babrać w jakieś tanie zamienniki bo nie wytrzymają nawet roku.
Rewelacji to raczej nie ma jest normalnie. Widzę raczej to co potrzebuje i to mi wystarcza.
Lepiej odnajduje się w innych autach. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.
Więcej firm powinno brać przykład z Forda i stosować ogrzewanie przedniej szyby.
Np w Octavii jest o niebo lepiej. Na tylnej kanapie w Focusie przy wzroście 180cm dotykam głową podsufitki.
Tu minus. Po pierwsze w tej wersji widać brak 6tego biegu. Powyżej 100km/h słychać zdecydowanie szum wiatru i głośniejszą pracę silnika. W VW takie odgłosy zaczynają się powyżej 160km/h
7 litrów jak jadę jak moherowy beret(wiadomość dla moherów itp lewy pas służy do wyprzedzania!), 8 przy jeździe dynamiczniejszej, a na autostradzie jak mi się śpieszy to wskazówka poziomu paliwa pikuje szybko w stronę zera pali wtedy dużo
za ok 60000 uważam że mogli się Panowie postarać bardziej. Nigdy więcej rozczarowanie!
Przepalające się żarówki świateł przednich, nie ma samochodu w którym działoby się to częściej. Panowie z serwisu tego nie polecą bo stracili by klientów którzy żarówki wymieniają po 6 razy do roku i częściej, ale jest na to metoda. Po pierwsze żarówki wymieniamy parami, a po 2 należy zastosować ***** ******************* które to naprawdę działają. Żona mi nie wierzyła, a od półtora roku nie spaliła się ani jedna żarówka!
Pierwszy minus, że pozwolili jakiemuś gnojkowi montować alarm jakiś uczeń lub *******. W wyniku czego auto nie odpaliło kilka razy wymieniali pompę paliwa 2 razy, a okazało się, że to wina źle zamontowanego alarmu! Oj nie ładnie Panowie! To nie koniec auto gnije w zastraszającym tempie z każdej strony. Nie miało stłuczki, ale aby je ratować już co najmniej 5 elementów było malowanych, a teraz 2 kolejne czekają na ingerencję lakiernika. Jeszcze gorsza skucha to wiązka która prowadzi do komputera też gnije. Jej koszt to ponad 3000zł auto przez to się dławi nie przyśpiesza, a czasem gaśnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW [l/100km]

7,3