Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Lucek, 14 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobrze jeździ
Przeciętne auto, przeciętna ocena. Może byłoby lepiej jakby nie usterki, z opinii wiem że Focus I był chyba lepiej wykonany.
Auto służbowe, prywatnie diesla bym nie kupił. Nie podoba mi sie charakterystyka silnika i brzmienie. Aha, no i napis Systems Engine Fault tez mi sie nie spodobał, bo auto odjechało na lawecie.
W porządku, kilka razy przyhaczyło, ale ogólnie OK.
Focus jeździ dobrze, chociaż mało trwałe to zawieszenie, końcówki drążków wybite po 15 tys. to jednak słabiutko.
Jest OK
Dosyć dużo miejsca, bagażnik średni.
Miałem auta z lepszą klimą, jakoś wolno wszystko chodzi, wolno grzeje , wolno chłodzi.
Standart jak w kompakcie.
Słychać tego diesla dosyć głośno, przejechałem sie kiedyś benzyną 1.6 to była cichsza.
Auto było na gwarancji więc ceny napraw są mi nieznane, ale jak sie będzie psuł jak dotychczas to pewnie szarpnie po kieszeni. Mało pali , ale nie tak mało jak pisze w książce. jakieś 7,5-8 litra po mieście, w trasie 6-6,5
Niedrogi i nienajlepszy, więc średnio.
kilka drobnych rzeczy, ale drażniących. Piszcząca uszzcelka okna, słabe radio-gubi stacje ( albo takie już jest albo nienaprawialne ), coś stuka pod szybą, nikt nie wie co.
Okazuje się że zależy od sztuki, mój 2 razy odjechał na lawecie, raz nie zapalił - awaria immobilizera, drugi raz \"Systems Engine Fault\" i nie wiadomo do końca o co chodziło, elektronika. W moim prywatnym 8-letnim Accordzie takie rzeczy się nie zdarzają, zawsze palił i w drodze nigdy nie stanął. Mamy w firmie kilka Focusów i są sztuki mniej awaryjne, no ale tu oceniam mojego więc jest źle.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,7