Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

maciek, 10 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : super elastyczne twardawe, wrażliwe na nierówności ale super czuć samochód.
jak za tę cenę, super samochód pomimo że jeżdziłem 3-a beemkami to moje kolejne auto to będzie ford :)(mundek 2.0 tdci 140km)
jak na konstrukcję z lat 70-ych ubiegłego wieku nie jest źle, elastyczność średnia, grzechot, też można przywyknąć, nie to co traktor VW - ford jest cichszy sporo, szczególnie nie meczy przy dłuższej jeździe, nie bierze oleju minus za czarne chmury jak przycisnę prawy pedał do końca,
niezawodna, płynna, precyzyjna, dziala leciutko i nie zgrzyta przy wrzucaniu wstecznego gdy samochód toczy się do przodu + nie ma dźwięku zarzynanego kota przy jeździe na wstecznym z prędkością 20km/h+
zawieszenie bardzo precyzyjne, sprężyste, nieco twarde, mam założone koła 17 cali i opony o wys 55mm , szerokość 8 cali, et45 co zdecydowanie poprawia jezdność, samochód jak przyklejony zakręty rewelacja, co prawda pali trochę więcej ale warto bo przyjemność z jazdy lepsza niż w BMW (którym jeździłem wcześniej.
OK
średnio, jak na samochód tej klasy nie mam uwag,
jak kupiłem to myślałem, że słabizna ale wystarczyło, że wymieniłem filtr przeciwpyłkowy i super działa na piątkę (lepiej niż volvo s60) kteórym często jeżdżę.
z przodu i nad głową OK, z tyłu gorzej, jak dziecko siedzi za mną w foteliku to muszę przesunąć fotel do przodu żeby mogło swobodnie machać nóżkami ale to nie Buziness Class
jak pisałęm wcześniej, do grzechotu można się przyzwyczaić, ciszej niż u konkurencji (golf, Octavia) ale głośniej niż Peugot 307
jak miałem normale koła to w trasie przy 90km/h komp wskazywał 4,3l/100km, norlalnie na codzień po mieście na krótkich odcinkach 7,2
rewelacja, dwukrotnie droższe samochody z klasy średniej/wyższej są lepsze o 30% także nie ma sensu przepłacać, jak ktoś kupuje mercedesa lub audi to dla prestiżu nie niezawodności
nie zauważyłem żadnych braków, bo przepalanie się żarówek co jakiś czas to przecież norma :)
po 100 tys km zaczynają delikatnie odzywać się końcówki drążków z przodu ale to b. dobry wynik jak na dziurawe drogi, minus za przewód turbiny - przedziurawił się (koszt 20zł + wymiana) resza bez zarzutów, zero rdzy!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

5,9