Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

polo, 16 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ideale, ale to wiedzą tylko kierowcy Fordów. Przed zakrętem wszyscy zwalniają, a Ford przyspiesza....(może przyspieszyć jeśli chce tego kierowca)...
idealny samochód za tę cenę. Najlepszy w tym segmencie. Jeśli ktoś uważa że nudny niech poczeka na auto po faceliftingu (grudzień 2007). niech się konkurencja schowa. polecam każdemu kto potrafi i chce czerpać przyjemność z jazdy samochodem (szybkiej lub wolnej...)
bardzo dobra elastyczność, zbiera się szybko i gwałtownie powyżej 1750 obr. (wrażenie sportowego samochodu)
bardzo precyzyjna szóstka - idealna (może jedynie golf ma podobną), żadna toyota nigdy nie osiągnie tego poziomu
Tylko Ford to ma (golf jest drugi jeśli chodzi o tę klasę pojazdu - japończyki jeszcze długo, długo nie..)
mimo grubych słupków z tyłu jest ok. z przodu szybko się człowiek przyzwyczaja (w niektórych samochodac nigdy nie mogłem się przyzwyczaić).
wszystko pod ręką obsługa wszystkich przełączników bez najmniejszego problemu, wszystko intuicyjne...
szybko,pomimo, że diesel. dladiesla polecam dodatkowa nagrzewnicę PTC (nagrzewa obieg prawie natychmiast po włączeniu silnika)
dużo, 264 cm rozstawu osi robi swoje
bardzo dobrze nawet przy 200 na równej drodze można swobodnie rozmawiać (warunek równej drogi musi być koniecznie spełniony, polecam niemieckie autostrady)
w zależności od nogi, ale jak na tę moc potrafi być bardzo ekonomiczny .
Numer 1 w segmencie kompaktów non premium.
po przejechaniu kilku tysięcy po polskich drogach 5- drzwi zaczęły trzeszczeć na nierównościach. Po wizycie w serwisie i doręceniu dwóch śróbek problem zniknął (oczywiście nieodpłatnie w ramach gwarancji)
brak
Ford Focus II Hatchback 5d