Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

Marcin, 12 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie ma lepszego diesla w klasie kompakt...chociaż to francuski diesel, który chodzi również w Volvo V50.
Przeniesienie napędu : Sprzęgło
Za kazdym razem jak wysiadasz z auta robisz to z uśmiechem i oto chodzi - jazda to ogromna frajda.To co ten samochód wyprawia na 5 i 6 biegu..elastyczność nie do opisania. Swietne auto, cięzko mi sie z nim rozstawać. Ale kupuje wieksze na trasę.Tego zostawiam mamie;)(Już zamówiłem w salonie Lagunę 2.0 Dci 150km) Chciałbym aby dawała tyle frajdy co Focus 136km.Gdybym nie potrzebował wiekszego autka z pewnościa szukałbym jak najlepszego Focusa z tym silnikiem.
Jeździłem do tej pory dwoma GolfamiV TDI, OplamiCDTI, Toyota4d4, Honda benzyna 140km,Passat 2.0 TDI CR.. Żadne z nich nie dawało takiej frajdy z jazy jak Focus 2.0 TDCi136km. To rakieta na kołach - i bez żadnych tiuningów - fabrycznie. Jeśli nie musisz jeździc długich tras( to jednak kompakt) nie ma lepszego.
Skzynia wystarczająca 6b - zbyt krótkie dwa pierwsze - ale to norma w dieslach, natomiast 4,5,6 rewelacja.
Swietny układ jezdny w tym niepozornym autku - przy tym silniku miałem naprawdę dużo sytuacji aby go sprawdzić.Tylko Civic (UFO)lepiej pokonuje szybkie zakręty.
Widoczność bardzo dobra - podgrzewana przednia szyba
Bardzo fajnie wszystko przemyślane bez fajerwerków - to tylko kompakt.
Climatronic - i wszytsko jasne. Wydajna i cicha dmuchawa. dużo lepiej niz Golfv Honda Civic
Jak na kompakt super. Wrażenie że podróżuje sie autem o klasę wyżej.
Dużo ciszej niż TDI choc nie idealnie - ale wiadomo kompakty to nie klasa średnia czy wyższa.
Jak na to co ten samochód wyprawia to spalanie super. Przy normalnych kołacj 195. palił mi 5,7 - 5,8 średnio - załozyłem 215 i pali pół litra więcej. Nigdy średnio nie przekroczył 6,5l a to przecież 136 km i 340 nm a nie 1.4 tdi ;) Serwis...no cóż ja na szczęsie juz nie musze serwisować w ASO (skończyła sie gwarancja) byłem raz..
każda złotówka wydana na ten samochód nie jest zmarnowana - a mina kierowcy audi czy passata, który zostaje w tyle bezcenna ;)
Nie jest źle. Wnętrze wygląda całkiem fajnie duzo przyejmniej niz w siermiężnym GolfieV - jakość matreiałów mogłaby byc lepsza.
Kupiłem go jako dwulatka i do tej pory miałem jedna poważna awarię tj wymiane sprzęgła i dwumasu. Ale to norma przy dieslu - niewiadomo tylko kiedy;) Tak że trzeba zwrócic uwage przy kupnie używanego na stan sprzegła ( 136 km;)) Poza tym przejechałem 20 tys km i wszystko działa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]

5,2