Ocena kierowcy - Ford Focus II Hatchback 5d

luzik, 11 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika silnika przerosła moje oczekiwania
Polecam to auto, brałem jeszcze pod uwagę VW golfa V 2.0 TDI 140km i nie żałuje że wybrałem forda
Nie mam zastrzeżeń do tego silnika. Zostałem zaskoczony jego dynamiką. Common rail powoduje, że silnik jest naprawdę cichy. Jedyne co to przy mrozach dziwnie odpala, tak jakby miał nie odpalić, ale w końcu zaskakuje i nie ma problemu.
Auto dobrze trzyma się na zakrętach i dobrze tłumi nierówności. Osobiście pasowało by mi twardsze zawieszenie mniej komfortowe, ale za to takie które by spowodowało, że auto naprawdę jest przyklejone do drogi
Szyby są duże i widoczność w każdą stronę bardzo dobra
Autko jest ładnie wykończone z porządnych materiałów. Nie ma żadnych trzasków ani tym podobnych rzeczy.
Szyby szybko odparowywują, a podgrzewana przednia szyba to jest coś rewelacyjnego (co prawda jak kupiłem samochód - przebieg ok 150tys. to miał przerwane jedno włókno grzewcze, koszt nowej szyby bardzo wysoki ale to ze względu na podgrzewaną szybę, czujnik zmierzchu i deszczu)
Z tyłu nie jeżdżę. Miejsca jest wystarczająca ilość, mam 177cm wzrostu i jest mi wygodnie.
W samochodzie jest cicho. Nie jest to oczywiście cisza jak w autach wyższej klasy, ale nie trzeba robić radia głośniej, żeby zagłuszyć jakieś nie miłe dźwięki :)
Wizyta w serwisie liczona jest przynajmniej w setkach, ale z tego co wiem to przy silnikach diesla nowej generacji tak jest. Do tej pory musiałem wymienić tylko termostat (~250zł) a pozostałe czynności to zwykła eksploatacja. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to myślałem, że będzie lepiej. Przy spokojnej jeździe po aglomeracji (z reguły ok80km/h bez większych korków)spalanie mam na poziomie 6,7, raz na trasie w nocy bez korków z prędkością od 70-100km/h komputer wskazał 5,6 i to jest najmniejsza wartość którą raz osiągnąłem. Przy normalnej jeździe (raczej nie po mieście, ale za to drogi na których można trochę przycisnąć) spalanie jest na poziomie 7-7,2. Jeżeli się pojedzie z prędkością powyżej 160, ta ok 180 to spalanie wzrasta do ok 8.
Mam wersję titanium więc wyposażenie jest bardzo dobre i niczego mi nie brakuje.
Często przepalają się żarówki, ale ten typ tak podobno ma. Ponadto ostatnio coś się stało z głośnikiem w tylnych drzwiach - wymienione na trochę lepsze
Nic poważnego do tej pory mi się nie przytrafiło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW [l/100km]

6,8