Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.6 Duratec 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : SUPER PROWADZENIE
Bardzo dobre auto. Tak jak pisałem było to auto słuzbowe więc się nie oszczędzało i w ciągu niespełna roku zrobiłem ponad 80tyś km więc eksploatowane na maxa. co 20tyś w aso przeglądy robione. najdroższy przegląd kosztował około 2500zł a standartowe to 700zł. Bardo dobrze mi sie nim jeździło, szkoda mi było go oddawać. Maprawdę świetne auto. Niewiem jak dieselek ale benzyniak to zero problemów (przynajmniej z moim egzemplażem). Może sie czepaiam ale troszke mogli by się postarać o wykończenie wnętrza. W środku praktycznie wszystko to plastik, mam sentyment naprzykład do weluru w Oplu Omedze.
Silniczyek bardzo dobry, totalne zero problemów. Dałem ocenę 4 bo jednak troszke głośnawy jak na benzyniaka. Ale może to tez jest kwestia wyciszenia.
Skrzynaia bardzo precyzyjna. Uwielbiam krtką manetkę zmiany biegów. Świetnie wskakują, dobrze wyczuwalna przy zmianie biegów.
Układ jezdny też oceniam na 5. miałem kombiaka i w zakrętach trzymał się bardzo dobrze. zero jakichkolwiek lózów na kierownicy. Pene prowadzenie, samochód swietnie reaguje na gwałtowne ruchy kierą. Troszkę twardy zawias ale to kwestia upodobań, dla mnie twarde zawieszenie było bardzo ok.
Nie mam zastrzeżeń
Wedłóg mnie znacznie lepsza deska i rozmieszczenie przycisków niz w focusie I, manetki grube i łatwo wyczówalne. Dżojstik sterowania radiem po lewej stronie bardzo wygodny (w zamian za sterowanie w kierownicy)
Brak uwag. Miałem manualna klimę i wszystko było ok.
Jestem dość wysoki więc fotel kierwocy miałem zazwyczaj mocno odsunięty od kierownicy, w takiej pozycji za moim fotelem było troszke mniej miejsca na nogi. Ogólnie to bardzo przestronny i do kombiaka sporo wejdzie gratów.
Wyciszenie przecietne, troszkę słychać silnik, kolega jak wsiadł pierwszy raz to zapytał czy to diesel (miałem benzyniaka). natomiast przy prędkości 130 km/h lepiej niz np. Opel Omega która ma bardziej opływową sylwetkę.
Wydaje mi sie że spalanie jest przyzwoite, był to mój samochód służbowy więc jazdy oszczędnej nigdy nie uskuteczniałem. ale wiem że tak w trasie to palił mi około 7l/100km w miesnie 8,5l/100km ale mówię auto służbowe i mam ciężką nogę
Myślę że kożystnie to się przedstawia.
Żarówki podświetlania tablicy i mijania co jakiś czas padały. Żarówki mijania to minimum raz na miesiąc wymieniałem.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 100KM 74kW [l/100km]