Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Silnik 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
4 z plusem (:
Na miasto i autostrady idealny. Jednak na "środkowych" obrotach brakuje mu mocy, co szczegolnie wkurza podczas jazdy naszymi polskimi drogami. Ale wielki plus za to co dzieje sie na 5-ce po 4200 obrotach czyli od gdzies od 145 km/h - silnik dostaje kopa i jedzie pieknie - na autostradzie super sprawa. Troche jest za glosny w pewnych momentach szczegolnie miedzy 3200 a 3400 obrotow, ale to moze kwestia wyregulowania w serwisie.
Skrzynia chodzi pieknie, krotkie przelozenia i swietna kultura pracy ale ocena tylko 4 bo wszystko psuje zmiana z 2-ki na 3-ke ): . Po prostu bieg nie wskakuje 5 razy na 10 i trzeba korygowac, co zaburza plynnosc i jest denerwujace. Szkoda ze nie mozna tego zrobic tak jak w wielu innych autach - jeden paluszek i jak po masle 3-czka - zapomnij o tym!
Perfekcja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Troche za wysoko sie siedzi nawet przy masymalnie obnizonym fotelu przez co nie mozna za blisko swiatel podjezdzac bo trzeba bedzie sie schylac. Lusterko tez potrafi sporo zaslonic oraz slupki boczne. Ale nie jest tak zle tym bardziej ze jestem baaardzo wysoki.
Jest OK, chociaz boczne plastki drzwi latwo poniszczyc uciekajaca zapinka od pasu jesli na szybko sie je pusci / odepnie. Dlatego nauczylem sie robic to wolno (((:
Dwustrefowa klima rzadzi. Tak samo jak ogrzewanie przednich szyb i system bardzo szybkiego "rozmrazania" auta. Co prawda zaczelo mi cos ostatnio para wodna jechac z klimy ale to dlatego ze chyba auto zbyt dokladnie umylem sprezona woda. Wyparuje i bedzie OK
Mam Golda wiec bazuje na sportowej wersji - dla mnie OK, choc 3 wiekszych na szerokosc kumpli powiedzialo ze siedzenia sa dla nich za waskie. Dla mnie jak najbardziej OK - swietnie trzymaja na zakretach. Z tylu jak na tej klasy auto duzo wiecej niz przecietnie miejsca dla pasazerow. Ale w 5-ke na dluzsze dystanse nie polecam jezdzic.
Wyciszenie w Ti-VCT jest troche gorsze niz reklamuje sie to auto a to dlatego ze ten silnik tak jak napisalem do cichych nie nalezy. Po za tym slychac bardzo wyraznie kazdy kamyczek odbity w nadkolach.
Troche wieszam psy na Ti-VCT ale to naprawde udana konstrukcja - tyle ze spodziewalem sie (po reklamach i artykulach) znacznie wiecej - spalanie jest praktycznie takie same jak w starym 1.6 100km wiec na cuda nie liczcie. Ciezka noga tez mocno odbija sie na ekonomicznosci, no i nie zapominajcie ze klima tez lubi wypic. Wiec katalogowe wartosci wlozcie miedzy bajki. Chyba ze bez klimy i jezdzimy na relaksie - ale wtedy kupcie sobie 1.4, a nie 1.6 Ti-VCT.
Uwazam, ze w tym momencie FOcus nie ma konkurencji na rynku w sosunku jakosc / cena. Mimo pewnych "ale" auto jest swietne. Ja mam kombi i uwazam, ze to najladniejszym kombi (bryla) w tej klasie. Szkoda tylko ze w 2005 (roku) nie mozna bylo kupic wersji z ESP - badzmy szczerzy to skandal !!! Ale i tak goraco polecam ((((((((((((:
Narazie OK, chociaz raz SAMOISTNIE wlaczyl sie mi system szybkiego nagrzewania auta (szyby+max na cieple dmuchawa) podczas jazdy na klimie ustawionej na 21 C. Efekt byl taki ze w kilka sekund w aucie zrobil sie tropik a ja sie przestraszylem. NIeladnie, nieladnie
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW [l/100km]