Oceny Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011

Najnowsze oceny Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW 2005-2011

3,3
~A. M. Ford ?
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Ogólnie troche wszedzie sie rozpisalem wiec jest co poczytac. Juz troche jezdze tym samochodem i tak jak pisalem w innych podpunktach. Jezeli ktos szuka auta bezawaryjnego to napewno to auto tym nie jest. Oprócz kilku naprawde powaznych awarii ciagle cos jest nie tak. Jak nie zawieszenie, to jakas uszczelka, to poduszka skrzyni biegów itd.itd. Nie jestem jakimś tam mega marudą ale jak na poczatku przez pierwszy rok bylem zadowolony tak teraz...
3,5
~pawel.agat@interia.pl
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o Focusa. Z jednej strony cały czas bardzo mi się podoba, szczególnie po dodaniu kilku ciekawych elementów (spojler, przyciemniane szyby), ale z drugiej jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia. Denerwują też źle pojęte oszczędności, jak choćby bardzo ubogie oświetlenie wnętrze, tylko pojedyńcza lampka z przodu i oświetlenie bagaźnika. Wieczorem z tyłu jest po prostu ciemno. Pod nogami też wykładzina...
~Marcin4real
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Jestem szczęścliwym posiadaczem Focusa II Kombi z silnikiem 1.6 (115KM). Generalnie super autko, świetnie trzyma się drogi, skrzynia biegów pracuje precyzyjnie, osiągi również na przyzwoitym poziomie (choć przy dużym obiążeniu czasem brakuje mu mocy). Poprzedni model, który posiadałem przez 3 lata (również 1.6 tylko 100KM) to też świetne autko, nie miałem z nim żadnych problemów. Dlatego przy zmianie samochodu postawiłem na Focusa II i nie...
4,1
~-K
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Druga moja opinia o tym aucie. Pierwsza po 3 miesiącach miała 4.1 :) teraz już prawie pół roku użytkowania. Zadowolony jestem z auta mimo kilku usterek. Co jakiś czas wychodzą rzeczy eksploatacyjne jak tuleje itp. 2 razy "padło" mi na drodze. Raz to pompa paliwa zakończyła żywot a dwa alterantor. Z większych napraw to tylko sprzęgło wymienione. Drobne problemy z zimnymi lutami też doszły (ale to standard w tych modelach).
4,1
~K
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Auto wygodne. Po 3 miesiącach użytkowania spisuje się całkiem dobrze. Wygodne, pojemne, klima chłodzi fajnie, 3 osoby z tyłu nie skarżyły się na brak miejsca. Szukałem Mondeo ale trafiło na Focusa. Duży plus podgrzewana przednia szyba. Z minusów nie widzę IsoFix (trzeba dokupić za ok 100zł i samemu zamontować).
~Ksosik
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Użytkuję 4 lata i narzekać nie mogę...przez ten czas wymieniałem, oczywiscie poza tym, co trzeba na bieżąco wymieniać w aucie - świece i pompę paliwa. jedyna rzecz, która jest moim zdaniem niedopracowana to karoseria - wchodzi rdza pod listwą na tylnej klapie i na łączeniu nadkola z błotnikami. Ogólnie polecam
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
9,1
~Przemosz872
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Samochód uważam za dobry. PRowadzenie jest jak najbardziej ok ale brakuje mi cichszej pracy zawieszenia. gdzieś nie ma tej sprężystości. Samo wykończenie kabiny jest na dostatecznym poziomie tutaj jednak niemieckie kompakty troszkę wyprzedzają. Słabe strony to jednaj to wyciszenie, gdyby było lepsze nie miał bym się raczej do czego przyczepić
~Paweł
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Generalnie jestem zadowolony z Focusa. Silnik 1.6 Ti-VCT zaskoczył mnie pozytywnie. Spodziewałem się większego spalania na trasie. Focus posiada wiele udogodnień typu Climatronic, podgrzewana przednia szyba, lusterka i spryskiwacze. Przekonałem się do Fordów.
2,9
~norbertmag
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Samochod oceniam zle. Jest cala masa innych porownywalnlnych cenowo samochodow znacznie obszerniejszych i tanszych w eksploatacji. Samochodem jezdze od nowosci, wiec wiem co pisze. Widzialem opinie osob, ktore maja go od niedawna i sa zachwycone. Pogadamy jak troche kilometrow przejedziecie i jak na mrozie postoicie przy samochodzie czekajac na lawete. Ja zdecydowanie odradzam.
~g_witkowski
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Auto przyjemne w prowadzeniu, praktyczne. Jak na razie spisuje się bez zarzutu. Pomimo swoich 7 lat wyglądem i pracą przypomina nowe auto. Wyjątkowy Design oraz znacząco dobre właściwości jezdne to wielki atut auta.
Ford Focus II Kombi