Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Łukasz, 9 lat temu
Silnik 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Układ kierowniczy, jakośc prowadzenia, auto jedzie tak jak chcemy nie wychyla sie na zakretach, silnik bezawaryjny, zawieszenie również ok.
Przeniesienie napędu : Od zakupu jęczy pompa wspomagania ale nic poza tym
Jestem pozytywnie zaskoczony, jakoś prowadzenia, układ kierowniczy super
Cichy i elastyczny, przez rok nic oprócz wymiany oleju i filtrów :)
Mimo przebiegu prawie 130 tys biegi wskakują jak w nowym aucie, krótkie przełożenia, precyzja.
Elektryczne wspomaganie rewelacja, dodatkowo trzy tryby do wyboru, komfort, standard i sport. Auto posiadam rok i wspomaganie cały czas jęczy, ale nic poza upierdliwym dzwiękiem (przywykłem już)
Bez zastrzeżeń, jak to w kombi, nic nie przysłania widoczności.
Zimą grzeje bez problemu mimo że kombi, klima chociaż manualna też daje rade.
Kierowca znajdzie dla siebie odpowiednio wygodną pozycję, natomiast pasażer z przodu usiądzie wygodnie ale nie ma możliwości opuszczenia fotela wiec trochę to przeszkadza. Natomiast z tyłu jeśli kierowca jest wysoki szału nie ma.
Pierwszy az mam kombi wiec nie porównam z innymi ale w porównaniu do Vectry C sedan zdecydowanie głośniej. Przy jeździe po mieście nie jest najgorzej ale trasa i wysokie prędkości niestety szum straszny.
Nie mogę narzekac, części są dostepne, spalanie też ok, miasto 12 LPG trasa około 8-9. na klimie niestety zabiera jakies 2l wiecej.
Myślę że zdecydowanie warto wybrac focusa.
Przez rok raz wymienione łączniki stabilizatora po przebiegu 40tys wiec jest ok. prawy sworzeń wachacza, naprawa rurki od klimy bo sie przetarła. Nic upierdliwego, normalne zużywające sie rzeczy
Odpukac jak narazie jeździ jak szalony :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW [l/100km]

10,7