Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

ander000, 8 lat temu
Silnik 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Auto mam z Niemiec, więc dobrze wyposażone klima dwustrefowa, Travelpilot - nawigacja (jednokolorowa strzałkowa ale zawsze), bluetooth i system głośnomówiący, podgrzewana szyba, czujniki parkowania, światła dzienne oryginalne. To rzeczy bez których ciężko by mi się jeździło. Ten model w pełni spełnia moje oczekiwania. Jedynie to wygląd przedliftowy, ale i tak osobiście mi się podoba
Wzmocnione gniazda zaworowe, dynamiczny silnik przy małym spalaniu. Rozrząd na łańcuchu. jedyne co przy silniku robiłem to wymiana oleju i świec. jedyny mankament to zimą przygasa silnik przy odpaleniu (prawdopodobnie map sensor zabrudzony) ale nie przeszkadza mi to jeszcze na tyle aby coś z tym robić.
Bardzo fajnie przemylana skrzynia. Szczegónie bieg 4 i 5 fajnie zachowuje się przy niskich obrotach jak i na wysokich obrotach. jedyny mankament to wsteczny bieg. Bardzo często przed wrzuceniem zgrzytnie, ale może uda mi się jakoś opanować tę czynność bez zgrzytu (auto mam 3 miesice)
Bardzo dobrze trzyma się drogi, ciasno bierze zakręty, nie pływa, zawieszenie lekko twarde, ale lepsze przez to wyczucie drogi. Poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
bardzo przejrzyste autko. jedyny mankament to w miarę gruby słupek przedni. często wyjeżdżam z ciasnej podporządkowanej to trochę zasłania. poza tym OK!
jak na razie nie miałem okazji naprawiać auta. jedynie co to po zakupie wymieniłem świece filtry i oleje. Rozrząd na łańcuchu - jak na razie bez zarzutów. Budzi sie szybko - bo czarny:P
Ogrzewana przednia szyba - błogosławieństwo zimą. Bardzo szybko oparowuje parę - topi lód. klima dwustrefowa, elektroniczna, chłodzi na przednim siedzeniu genialnie. Jedynie na tylnych siedzeniach jest gorzej (trzeba środkowe nadmuchy na tył skierować)
Mam 2 metry wzrostu. Wiele aut jest dla mnie za małe (audi, bmw, nie wspominając o wszystkich japońskich). kierownica regulowana w 2 płaszczyznach. Fotela nie odsuwam nawet na maxa do tyłu. do sufitu kupa miejsca. badzo przestrzenne. O dziwo za mną też się pasarzer zmieści (pod warunkiem że też nie ma 2 terów:P)
Mam opony wielosezonowe i to głównie je słyszę. Powyżej 180 w aucie już jest trochę głośno. mogło by być trochę bardziej wyciszone, ale jest na prawdę ok.
Przebieg 113 tys brak różnicy w spalaniu przy benzynie 95 i 98 oktanów (polskie stacje orlen i bp głównie Wrocław) jedyna delikatna różnica w dynamiczności (98 większa). Minimalne spalanie na autostradzie za ciężarówką przy średniej prędkości ok 90km/h bez klimy i radia na odcinku niecałych 100 km. Auto mam 3 miesiące więc danych jeszcze niewiele. Ciężko na początku wyczuć auto ale jeździłem wcześniej seatem pierwszej generacji (93rok)
Auto bardzo bogato wyposażone, wygodne. Cena nie najgosza, chociaż kupując najtańsze modele, nie spodziewajmy się że będzie fajnie wyposażone, a jak będzie git w środku i cena niska to duże prawdopodobieństwo że pod maską coś zaraz strzeli
Co prawda 3 miesiące użytkuję, ale nic jeszcze mi się nie zepsuło. Oby tak dalej!
Trochę zawyżę średnią. Usterek nie miałem i mam nadzieje mieć nie będę

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW [l/100km]

7,1