Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2011 (54) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mastt
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
silnik bez zarzutow, sprawuje sie rewelacyjnie,mozna smialo powiedziec, ze przyspiesza tak jakby mial wiecej niz 90km pod maska.w miescie jak i na trasie przy wiekszych predkosciach nie ma najmniejszego problemu, aby wyprzedzic inne pojazdy. do 160/170 km/h przyspiesza calkiem szybko i nie ma wiekszych problemow, aby wyprzedzic pojazd , ktory jedzie autostrada 140km/h. choc nie jestem zwolennikiem tak szybkiej jazdy , ale wiadomo czasem trzeba...
~muchaoz(at)o2.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Kulturę pracy silnika oceniam bardzo dobrze. Silnik ma przyjemne dla ucha niskie brzmienie (dlatego nazywamy go Mruczkiem) i pracuje bardzo cicho jak na common rail przystało. Moc silnika w zupełności wystarcza do spokojnej i ekonomicznej jazdy zgodnie z przepisami. Załadowany po brzegi samochód z dwoma rowerami na dachu mykał po autostradzie 140 km/h bez większego wysiłku. Przy wyprzedzaniu jednak trzeba się nieco wysilić i mieć nieco wprawy...
~zadowolony_z_3go_focusa
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
To najbardziej mnie cieszy, do tej pory 2 focusy 2001 i 2003 z 1,4 i 1,6 benzyna ten disel 1,6 90km - poezja zajebisty moment obrotowy jezdze 1000-2000 nic wiecej ! spalanie na 1 pomiarze 6,2 drugi 5,7 praktycznie caly czas miasto !!! juz chce zrobic trase i sprawdzic czy 4,9 realne . Na miejskie i podmiejskie autko silnik WYSTARCZAJACY , jezdzilem na demo 109km glosniejszy i z mniej "rownym" zakresem pracy ale za to mocniejszy
~Roberto
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Mało pali. Najsłabszy w gamie ale daje radę we wszystkich warunkach. Chociaż przy wyprzedzaniu trzeba ruszać głową, ale czy nie zawsze :)? Nigdy mnie nie zawiódł, zawsze działa, zero napraw i oby tak zostało. Kultura pracy mogłaby być nieco lepsza, przy prędkościach typu 20-40 km/h. Często trzeba rozpędzać auto (np. powoli dojeżdżając do skrzyżowania) z pierwszego biegu a nie 2.
~klopot2@interia.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jak na tę moc to trzeba przyznać że całkiem fajny silniczek, wcześniej jeżdziłem autem na benzynę i nie ma co porównywać. Przyśpieszenie przyzwoite, do 160 bez problemu, potem strzałka prędkościomierza przesuwa się wolno, a po 180 to już potrzebuje górki, ale osiągi naprawdę wystarczające dla przeciętnego użytkownika, który przemierza nasze drogi razem z rodziną 2 + 2.
~Pa
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Silnik bardzo ekonomiczny, jednak na trasie brakuje czasem tak 20 koni zeby zwawiej wyprzedzal.. Zrobilem nim ponad 50 tys i nic wiekszego sie nie dzialo z wyjatkiem podkladek pod wtryskami.. Sławetne sitko przu turbinie usunalem.. Oleju od wymiany do wymiany bral ok 150 ml ale to chyba tyle co w dolot przez odme poszlo.. Bardzo prosty silnik
~Bu
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Silnik mułowaty, nadaje się najlepiej do niezbyt szybkiej jazdy autostradą, czuje się wibracje, ale do zniesienia. Hałas też w normie, jeśli się pamięta, że samochód ogólnie jest słabo wyciszony. To wszystko tylko subiektywne odczucia, bo jak porównamy ten silnik z legendarnym 1.9tdi od VW, to okazuje się, że jest od VW lepszy pod każdym względem.
~Dziubzak
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Silnik bardzo przyjemny. Na początku trochę klekocze ale po rozgrzaniu pracuje naprawdę bardzo ładnie. Jak na taką małą moc (90 km) samochód radzi sobie dobrze. Do miasta jak najbardziej wystarcza. W trasie przydałoby się trochę więcej koni. Przy większych prędkościach trzeba planować wyprzedzanie.
~Rafał
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Auto miało jednego właściciela 5 lat i było w leasingu z serwisem, także wszystko było wymieniane, ale proszę mi wierzyć, że tragedii w książce nie widziałem - oleje, filtry, świece - auto ma już spory przebieg. Rozrząd pierwsza wymiana ok. 200 tys. km.
~herbatnik
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Auta używam głównie do jazdy dom - praca - dom (razem ok. 34 km) oraz wypadów poza miasto do rodziny. Dobre przyspieszenie - w porównaniu z poprzednim autem (Mondeo MK2 kombi w gazie) niebo a ziemia - turbina robi swoje.
Ford Focus II Kombi