Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Piotrek, 13 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie słyszałem, że to diesel :-)
Całokształt - jestem bardzo zadowolony. Żadnych niespodzianek, wszystko tak, jak ma być. Jeżdżę, nic się nie dzieje. Tak, jak ma być.
Silnik w zasadzie bez zarzutu. Bardzo elastyczny, moc wystarczająca. Zbiera się żwawo, pracuje równo. Jak najbardziej godny polecenia. Największe pozytywne zaskoczenie - nie słychać klekotu. Niestety jak to diesel - zimą, przed zagrzaniem nie chce jechać, po nagrzaniu wyrywa.
Ze skrzynią jest tak sobie. Brakuje 6 biegu na trasie, w mieście przy 50/60 km/h ciężko się zdecydować pomiędzy 3 i 4 biegiem. Czasem długo się opiera przed wrzuceniem wstecznego, ale może to przypadłość mojego egzemplarza. Mogłoby być lepiej.
Tutaj jest bardzo przyjemnie. Fajnie wybiera nierówności, nie jest zbyt twardy, nie jest zbyt miękki, ot w sam raz. Mi pasuje. Przy wyższych szybkościach na zakręcie czuję, jak się przykleja do drogi - nie jest to sportowy pojazd, więc tutaj pozytywne zaskoczenie.
Do przodu i na boki super, słupki z przodu wąskie, więc nic się za nimi nie schowa. Do tyłu - no cóż, jest to kombi, więc szału nie ma. Ale w zasadzie bez zarzutu - daję radę bez większego wysiłku.
Tutaj jest wprost idealnie. Wszystko na swoim miejscu, niczego nie szukam. Radio sterowane przy kierownicy, ogrzewanie do obsługi trzymając rękę na lewarku biegów - dla mnie ideał.
Klimatyzacja działa świetnie, chłodzi bardzo szybko i sprawnie. Z ogrzewaniem nie jest już tak dobrze - ale jest to wina bardziej silnika. Ciężko go zagrzać, więc i na ogrzewanie trzeba poczekać. Ogromny pozytyw za automatyczny tryb nawiewu - przed nagrzaniem się silnika wieje \'symbolicznie\', później dmucha jak należy.
Jeżdżę z przodu i jest bardzo wygodnie, zarówno na fotelu kierowcy i pasażera. Z tyłu nie słyszałem, żeby ktoś narzekał, więc nie mogę powiedzieć złego słowa.
Mogłoby być minimalnie ciszej. Nie jest źle, ale przy pewnych obrotach na trasie radio trzeba pogłośnić. Chyba, że jestem przewrażliwiony na tym punkcie.
Tutaj nie mam większych zastrzeżeń. Jedynie do jazdy zimą na krótkich dystansach. Wtedy ponad 9 litrów bierze - jak na małego diesla jest to straszny wynik. Jednak nawet w mieście, po zagrzaniu się silnika spalanie spada poniżej 7 litrów, co już jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Odnośnie przeglądów - w normie, naprawy - w normie.
Za 4 letnie auto ze świetnym wyposażeniem zapłaciłem tyle, ile trzeba było dać na 7-letniego VW czy innego audi o wyposażeniu 2-krotnie uboższym. Chyba wszystko jasne :-)
Drobiazgi mnie tutaj nie zasmuciły, wszystko działa, nic się nie psuje, więc jest tak, jak ma być.
Naprawdę poważnych usterek nie stwierdzono. Autem przejechałem 30 000 km., wymieniłem przepływomierz (używany, więc niedrogi), oleje, filtry, rozrząd. Wszystko to normalne. Uwaga na przedni zderzak i wysokie krawężniki - raz wyrwałem mocowania zderzaka wycofując sprzed krawężnika. Niby moja wina, ale twierdzę, że plastikowa osłona przy przednim zderzaku jest wykonana wprost debilnie - podjeżdżając do krawężnika się \'schowa\' pod auto, ale cofając na 100% się zaczepi o nierówność i wtedy coś się musi poddać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW [l/100km]

6,2