Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rok produkcji 2008
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Ergonomia i wyposażenie
Karoseria : Może jeszcze nie uciążliwie w moim egzemplarzu, ale jest to zapowiedź potencjalnych problemów w starszych sztukach
Cena do jakości wypada bardzo dobrze
Bez zarzutu
Generalnie jest dobrze, choć przełożenie między jedynką, a dwójką jest bardzo dziwne. Jedynka (jak to pierwszy bieg) mocna, ale bardzo krótka) natomiast dwójka jest bardzo słaba przy niższych obrotach (turbodziura). Największy dylemat powstaje jak dojeżdżam np. do skrzyżowania, samochód ledwo się toczy na niskich obrotach i by ruszyć drugi bieg to za mało, a redukcja do jedynki to już porządne szarpnięcie. Trzeba wejść na obroty na dwójce.
Jest dość twardy. Na zakrętach bardzo dobrze. Gorzej jak droga jest dziurawa
Cóż tutaj średnio. Mój już w dniu zakupu (150tyś km) miał dwa zdzawe bąble na klapie bagażnika, ale dałem je naprawić i do tej pory nic nowego nie powstało.
Jest ok
Wygodny, wszystko pod ręką. Przyciski na desce rozdzielczej w odpowiednich miejscach. Sterowanie radiem z lewej strony kierownicy, co moim zdaniem jest znacznie lepsze niż z prawej. Bardzo dobre fotele w wersji z trzymaniem bocznym
Ogrzewanie elektryczne przedniej szyby - rewelacja! Nadmuchy bez zarzutu
Nadaje się nawet dla wysokich kierowców. Z tyłu trochę gorzej z miejscem na nogi, ale jak na auto tej klasy (gabarytów) jest ok
Praca silnika nie jest głośna, a nawet przy większych prędkościach przepływ powietrza nie hałasuje. Jedyne co, to drzwi podczas otwierania/zamykania mają pusty odgłos
Jest ok :) Mnogość części różnych producentów. Wymieniłem sprzęgło i dwumas, ale byłem świadomy, że trzeba będzie to zrobić - jak w praktycznie każdym obecnym dieslu z tym wynalazkiem i przebiegiem.
Moim zdaniem rewelacja. Sprawdzałem różne samochody w tym przedziale cenowym, roczniku i wyposażeniu
1) Raz kupiłem złą żarówkę stopu do tylnej lampy i cuda się działy. Błąd silnika i brak możliwości wyłączenia samochodu kluczykiem. Ale to ewidentnie mea culpa, bo wkręciłem żarówkę z dwoma stykami a miała być z czterema i tym sposobem coś tam sobie zmostkowałem układzie elektrycznym. 2) Błąd i bardzo nierówna praca silnika pojawiły się też na niskiej rezerwie paliwowej, więc lepiej nie jeździć prawie do sucha - też mea culpa
zdarzyło się, że ręczny pozostał lekko zaciśnięty - nie cofnął się- na jednym kole. Trzeba było mu pomóc wrócić i przesmarować. Teraz jest ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,2