Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : wszystkie wtryski wymieniłem już przed 200k
jako pierwszy samochód ogólnie oceniam go dobrze. Kupiłem egzemplarz poflotowy i dzięki temu sporo się nauczyłem o samochodach. Przez pięc lat wymieniłem w nim sporo rzeczy (wtryskiwacze, dwumas, rozrząd, hamulce przód tył, zawieszenie przód, akumulator). Z tej listy jednak jedynie problematyczne uznałbym wtryski, które padały dość niespodziewanie i dwa razy uniemożliwiły dalszą jazdę.
Mocno klekocze, ale daje wystarczającą ilość mocy by pewnie ciągnąć auto do przodu. dzięki turbo sprężarce nie miałem jednak poczucia, że brakuje mu mocy
mało precyzyjna jak dla mnie i biegami trzeba umiejętnie manewrować, żeby wyprzedzić przy większej prędkości
Tutaj bez zarzutu. To auto dobrze się prowadzi
Samochód ma w tym momencie 12 lat, ogniska rdzy to dość standardowo: klapa bagażnika (nad tablicą rejestracyjną) oraz nadkola. Podwozie wygląda przyzwoicie, choć przyznaję, że przegapiłem czas na solidną konserwację, którą pewnie bym zrobił, gdybym planował jeździć autem dłużej
Bez zastrzeżeń z mojej strony
Fotele tylko średnio nadają się do dłuższych tras, ja po 4-5h czułem zmęczenie pleców. podpórka lędźwiowa mi niestety mało pomaga, choć bez niej pewnie byłoby jeszcze gorzej, więc plus za jej obecność. Do tej pory dziwi mnie natomiast brak podłokietnika w standardzie.
Klima manualna przy dużych upałach musi mocno pracować by schłodzić wnętrze. Zimą natomiast dość łatwo uzyskać pożądaną temperaturę
Jak na kompakt to ok, ale ilość miejsca była głównym powodem zmiany na auto wyższej klasy. Przy powiększającej się rodzinie robiło się ciasno
Przy prędkościach 120 robi się głośno. Poniżej jest w porządku
Cena żadnej z napraw mnie nie zabiła i patrząc na ceny części oraz porównójąc je z innymi autami to uważam, że jest w porządku.
Wiele mankamentów w moim egzemplarzu wynikało zapewne z jego poflotowej przeszłości, ale wciąż uważam, że jest to bardzo solidne auto, którego utrzymanie nie rujnuje. Gdybym wybierał podobny samochód poświęciłbym jednak więcej czasu na znalezienie egzemplarza z innym silnikiem i potencjalnie bogatszym wyposażeniem niż Trend
Brak drobiazgów.
Tylko 3 gwiazdki, głównie ze względu na wtryski. Choć chcąc się uprzeć można by to podciągnąć pod element eksploatacyjny. Niemniej jednak 2 razy ich usterka uniemożliwiła jazdę

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

5,7