Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik petarda, prócz kultury pracy menela
Układ elektryczny : Zarowki przód....wydane ostro ponad 700 zł na zarowki, elektryka była igła, lampy, które rzekomo były dobre, miały jakąś wadę fabryczna, po wymianie lamp problem ustąpił.
Autem zrobiłem ponad 320 kkm, super auto za ludzkie pieniądze, trasa 900km ma strzał i auto chce więcej.
6 lat bez awarii, tylko wymiany oleju i kontrolne sprawdzanie podzespołów.
Skrzynia 5tka, dosyć krótka, uciążliwa w korkach. Na autostradzie brakuje kolejnego biegu, mimo tego auto spokojnie pokonuje dozwolone prędkości.
Auto siedzi na drodze i nie chce zlecieć, focus lubi ostre zakręty :
U mnie pojawiał się rudy szkorbut, auto bezwypadkowe. Okolice drzwi lewy tyl oraz nad oświetleniem rejestracji
Kombi....trochę słaba widoczność przez napompowane boczki, do przodu elegancko, na boki ujdzie, przy parkowaniu tyłem warto mieć kamerkę lub dobrze nauczyć się długości auta.
Przeprowadzka na dwa strzały, drzwi 2m czy szafa wchodzi i się śmieje
Kabina nagrzewa się w dosłownie 5 minut, klimatyzacja również super dziala.
180 cm wzrostu, w moim przypadku było ok, z naciskiem na ledwo ujdzie. Pasażerowie nigdy nie narzekali, z tyłu jest sporo miejsca, można łatwo zamontować fotelik dla dziecka.
Mogłoby być lepiej, sam silnik powoduje dużo halasu.
Koszt utrzymania przekracza paczkę fajek dziennie...a tak serio to dosyć śmieszne kwoty, myślę że zarabiając najniższa krajowa utrzyma się auto bez problemu.
Auto dla ludu za pieniądze dla ludu... za kwotę 6-10k można mieć wygodny, ekonomiczny samochód który zapakujesz na wakacje, jedyny minus to zbyt mały bak paliwa.
Pomijając wymiany oczywiste, jak klocki czy zawieszenie, auto po 300kkm nadal ma oryginalne turbo, dwumas, uciążliwa awaria żarówek przod... średnio miesięcznie kpl żarówek do wymiany, u mnie winne okazały się lampy, po zmianie lamp, zarowki były git.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

5,3