Ocena kierowcy - Ford Focus II Kombi

Slawek (Szczecin), 17 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Przesiadlem sie z Corsy 1,2 44 konie rocznik 1995, wiec co tu duzo mowic - kombi pojemne, podgrzewana przednia szyba jest super, klimatyzowany schowek tez, klimatyzacja elektroniczna dziala bez zarzutu, radio CD i glosniki jak na moj sluch wystarczajace... Brakuje mi chyba tylko chowanego podlokietnika w tylnej kanapie (chociaz tez nie wiem po co, skoro w 85% jezdze sam :-)
Silnik calkiem calkiem - dynamiczny i elastyczny, oczywiscia odczucia wzgledne, bo przesiadlem sie z 45 na 115 KM to mi wszystko smiga! Na trasie spokojnie mozna jechac 180 kmh, udalo mi sie go pogonic nawet 200 przez moment...
bez zarzutu.... moze ze 2-3 razy zdarzylo mi sie, ze bieg nie wskoczyl do konca
pewnie trzyma sie drogi, aczkolwiek przezylem raz sytuacje pokonujac z duza predkoscia luk drogi wznoszacy sie ku gorze, ze mialem wrazenie, ze opony zaczynaja schodzic z obreczy! :-)
jak na kombi zadowalajaca! chociaz rozsmieszyl mnie moj kolega, ktory nosi okulary, iz wsiadajac do mojego samochodu widzi wezyki ! ...mam podgrzewana przednia szybe :-)
w wersji Platinium ktora posiadam mam srodkowa konsole, ktora dla mnie jest czyms bardzo wygodnym. Schowek pod kierownica z lewej strony troche za plytki - co by nie wlozyc to przy ruszaniu i tak wylatuje (i nie chodzi o ruszanie z piskiem opon)
klimatyzacja elektroniczna dwustrefowa sprawdza sie idealnie! co prawda uwazalem to zawsze za gadzet, bo trudno, zeby na przestrzeni 1 metra utrzymac dwie rozne temperatury, to po prostu focus ma taka klimatyzacje tylko jaka dwustrefowa. To co mnie mile zaskoczylo to fakt, ze samochod prawie wcale nie zaparowuje podczas deszczowej pogody, chociaz to tez wymaga wprawy w obsludze nawiewow. Bardzo polecam wmontowane w tylnych drzwiach roletki przeciwsloneczne jak ktos jezdzi z dziecmi - super sprawa! No i sam ekstras na koniec - KLIMATYZOWANY SCHOWEK! Nie ma nic lepszegeo jadac latem w trase i wyciagnac sobie schlodzonego Red Bulla!
Jak dla mnie doskonale - niezaleznie od tego czy ja prowadze, czy prowadzi mnie zona (znaczy sie "wiezie mnie z tylu" :-) Chociaz kolega majacy 198 cm wzrostu przy odsunietym do konca przednim fotelu nie czul sie zbyt komfortowo...
szczerze mowiac, nie wiem co zlego mialbym tutaj napisac... w kazdych warunkach (predkosc) da sie pogadac z pasazerami
jestem mile zaskoczony - co prawda nigdy nie udalo mi sie przejexdzic calego baku po miescie, zawsze mam przynajmniej te 250 km w trasie, to na 1 baku robie srednio ok. 750 km (730-770), co daje spalanie ok. 6,8 - 7,1
Moje kombi w wersji Platinium z silnikiem 1,8 wg cennika kosztowalo 83.000. Musialem je kupic szybko ale okazalo sie, ze wersja Platinium z tym wyposazeniem i w czarnym kolorze to 3 miesiace czekania. Jestem ze Szczecina, rozeslalem zapytania do dealerow Poznan, Wroclaw, Gdansk i Warszawa - nie mieli. Katowice wydawaly mi sie za daleko, ale wlasnie tam mieli dla mnie wymarzone auto za 2 tygodnie! Przy tej okazji przekonalem sie, ile mozna zaoszczedziec na aucie - najnizsza cena jaka mi zaproponowano byla 11.000 nizsza od cennikowej! Ale pod warunkiem ze odczekam 3 miesiace. Ostatecznie auto przywiozlem z Katowic za 75.500. Nie umiem okreslic stosunku jakosci do ceny - auto zarabia na siebie i to jest dla mnie najwazniejsze.
jedyne "ale" jakie mam do tego auta, to skrzypiace plastiki podczas jazdy po nierownosciach (kiedy kazde kolo ma inny poziom). Mam taka sytuacje jada na parkin po zwirowej drodze z koleinami - sa takie naprezenia plastikow, ze sie ma wrazenie, jakby cos mialo strzelic zaraz w tym samochodzie. Ponadto po jakims czasie zaczela halasowac roletka (zaslona) w bagazniku - podjechalem do serwisu, zrobili w 3 minutki.
Na szczescie do tej pory nie bylo!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

7,3