Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

lukaszfd, 4 lata temu
Silnik 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Ford Focus III Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo mało pali. Nie jest to auto dla osób które chcą jeździć bardzo dynamicznie !! Jeżeli jesteś kierowcą który jeździ rozsądnie : trasy krajowe 90 -105 kmh , ekspresówki i autostrady 120-130 kmh a w mieście bez szaleństw z poszanowaniem dla ograniczeń prędkości to ten silnik jest dla ciebie.
Bardzo dobre auto za przyzwoite pieniądze. Bardzo mało pali.
Wolnossący 1.6 125 KM i brak turbosprężarki wróży bezproblemową eksploatację. Nie jest to demon prędkości ale dla rodziny 2+2 wystarczy. Duży plus za spalanie które jest bardzo małe.
Biegi do przodu super wchodzą. Najsłabszy punkt to wsteczny który lubi wyskakiwać. Trzeba wrzucać go naprawdę z wyczuciem.
Nawet bardzo mocno załadowany dobrze się prowadzi. Gdy jeżdżę sam to lubię poszaleć na zakrętach. Ford naprawdę zrobiła super zawieszenie. Opel Astra którego miałem wcześniej wymięka!!
Lakier się rysuje jak w każdym aucie.
Duże lusterka
Siedzenia komfortowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Duży plus za dwa miejsca na kubki koło skrzyni biegów oraz miękką kierownice.
Silnik bardzo szybko się nagrzewa wiec w zimie szybko mam ciepło. Mam klimę manualną ale nie zauważyłem żeby mi to przeszkadzało. W oplu astra którego miałem poprzednio klima manualna to była tragedia. Nie dawała rady schłodzić i dobrze osuszyć wnętrza auta.
Mam 174 cm wzrostu. Mieszczę się bez problemu z przodu i z tyłu (za sobą), ale z tyłu raczej jest misce dla dzieci niż dla dorosłych (auto kompaktowe).
Przy 120 kmh jest 3100 obr wiec można powiedzieć że jest komfortowo. Dużo zależy od opon. Letnie opony to Michelin Primacy gdzie na etykiecie poziom hałasu jest 68 db a w zimie jeżdżę na Dębica Frigo HP 2 (71 db). W zimie jest znaczny wzrost hałasu
Tanie części. Bardzo mało pali.
Na początku doskwierał mi check engine który wskazywał na problemy z katalizatorem. Od kiedy jeżdżę na innym paliwie to nie widzę żeby się świecił.
Do te pory nic się nie zepsuło. Tylko wymiana oleju i części eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW [l/100km]

6,2