Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

Marcin S., 4 lata temu
Silnik 1.5 TDCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Ford Focus III Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : komfort jazdy.
Karoseria : Odpryski lakieru.
Całokształt pozytywny bardzo fajne rodzinne combi, które nie zrujnuje rodzinnego budżetu, zawiezie z punktu a do b w miarę komfortowych warunkach a przy tym nie spali hektolitrów paliwa. Tanie w utrzymaniu, serwisowaniu lub ewentualnej naprawie.
Brak usterek Przyzwoita elastyczność Przyzwoite wyniki spalania
Skrzynia ma tendencję do haczenia się z biegu jałowego na pierwszy bieg (czasem nie chce wskoczyć jedynka)
Bardzo dobre zawieszenie Bardzo dobrze się prowadzi, ale to Focus wiec nic dziwnego
Niestety pojawiają się odpryski lakieru na nadkolach, a to idealne miejsce do powstania potencjalnego ogniska rdzy.
Nie mam zastrzeżeń oczywiście zawsze może być lepiej, ale myślę że nie ma na co narzekać.
Nie mam uwag
Klimatyzacja jest wydajna i daję rade w najbardziej upalne dni. Ogrzewania jednak mało wydajne, sporo czasu się nagrzewa wewnątrz. Słabo działa odparowanie szyb zwłaszcza przedniej. (polecam dopłacić do ogrzewanej przedniej szyby)
Kierowca i pasażer z przodu nie będzie raczej narzekać z tył już nie jest tak kolorowo i podróż w pięć osób może na dłuższą metę być udręką.
Tragedii nie ma jak na silnik wysokoprężny to mało go słychać. W chłodne dni jedynie przy starcie będzie głośniej. Innym aspektem jest opływające powietrze które przy prędkościach autostradowych daje już o sobie znać i trzeba zrobić głośniej radio, ale to nie jest klasa premium więc nie ma co narzekać nie jest tragicznie.
Samochód nie jest drogi w utrzymaniu, części eksploatacyjne oleje, filtry, klocki, tarcze nie kosztują majątku pod warunkiem że nie robimy/kupujemy tego w ASO które zdziera strasznie przynajmniej 30% na górkę w porównaniu z zakupem tych samych oryginalnych części w firmowym sklepie z częściami do FORD'a
myślę że kwota za dwuletnie używane auto jest adekwatna do jego jakości. Nowego dobrze wyposażanego Focusa moim zdaniem nie opłaca się kupować. Ale dwulatka z małym przebiegiem rzędu 20-30 tyś. gorąco polecam...
naprawdę drobiazgi, jakiś plastyczek, uszczelka, żarówka etc...
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 120KM 88kW [l/100km]