Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

Edi, 3 lata temu
Silnik 2.0 TDCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus III Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Super wchodzi na obroty i nieźli ciągnie. Poprzednio miałem Lagunę GT 178KM i Ford nie odstawała zbytnio od niej a spała zdecydowanie mniej.
Nie ma złe. Ponad 200 tys zrobiłem i praktycznie bez większych problemów.
Mało pali, wytrzymały i oszczędny. Pilnować zmiany oleju. Zmieniałem po 15.000 zwłaszcza gdy większość miałem krótkich tras
Przy 60 tys zmiana czujnika sterowania, bo niestety nie potrafił zmieniać biegów. Teraz przy 204 tys. skrzynia prawdopodobnie oddaje swoje ostatnie tchnienia. Olej był zmieniany co 60 tys w serwisie. Od około 180tys czuć szarpanie na zmienia z pierwszego na drugi bieg. Teraz przy nagłym hamowaniu wyslwietla się błąd skrzyni.
Bezproblemowo. Przez cały okres jazdy żadnych usterek
Także bezproblemowo, nigdzie nie ma rdzy choć cały czas stał pod chmurką. Drobne odpryski na masce z przodu.
Do tylu szerokie martwe pole...ale są czujniki całkiem dobrze pokazujecie odległość.
Wszystko na swoim miejscu:) po kilku minutach nie potrzebowałem niczego szukać.
Ogrzewanie jak i klimatyzacja pierwsza klasa! Doceniam ogrzewanie kierownicy foteli a także przedniej szyby!
Wystarczająca dla mnie i pasażerów z przodu. Z tylu raczej dla niezbyt wielkich (czy stabilniejszy) osób wystarczająco.
Jadąc bardzo szybko staje się głośniejszy. Może się do niego przyzwyczaiłem i już tego nie słyszę...
Jak na razie poza wymiana czujnika nie było większych wydatków. PoZa jednokrotna zmiana rozrządu przy 170tys oraz wymianie oleju w skrzyni po każdych 60tys. Poza tym tylk 2 komplety tarcz i klocków hamulcowych zdarte i kilka kompletów opon.
Tańszy od golfa ale nie wiem w czym golf może być lepszy
Odkleiła się uszczelka przy tylnich drzwiach pasażera.
Skrzynia automatyczna. Pisałem wyżej. Gdyby nie to zapewne Ford dostałby ode mnie maksymalna notę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 150KM 110kW [l/100km]

6,2