Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Sito, 2 lata temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Generalnie autko daje bardzo dużo frajdy i radości z jazdy, spełnia swoje podstawowe założenia. Irytują typowo Fordowskie usterki czyli elektryka, korozja i jakość materiałów. Ponadto jest koszmarnie mało miejsca i przede wszystkim bardzo mały bagażnik. Poza tym autko super.
już się przyzwyczaiłem i mocy zaczyna brakować ale generalnie mam ciężką nogę więc nie wiem czy do M5 bym się również nie przyzwyczaił ;) do normalnej codziennej jazdy mocy jest aż nadto, jeżeli chodzi o usterki to jak na razie wszystko w normie.
szybka zmiana biegów typowa dla dwusprzęgłowego automatu, fajnie. Są momenty gdzie szarpnie "zastanawiając" się który bieg wybrać. Szkoda, że tryb sport to zwyczajne trzymanie silnika powyżej 2,5 tys obrotów, mogłoby być to "mądrzejsze".
jak na razie lepiej prowadziły się tylko pojazdy z napędem na 4 koła albo na tył. Zgodnie z powszechną opinią - bije na głowę konkurencję :)
auto nie ma jeszcze 10 lat a już jest korozja... dodam, że samochód jest bezwypadkowy! (sic)
trochę grube słupki rekompensują świetne, sferyczne lusterka, które na pierwszy rzut oka wydają się niewielkie ale wiele w nich widać ;)
no i tu jest kiepsko ze względu na fordowskie bolączki z elektroniką. Termometr zewnętrzny umieszczony jest w prawym lusterku. W tym aucie niestety się czasem zawiesi i ostatnio (02.07.2021) pokazał mi -10 stopni. Do tego ulewny deszcz. Gdy połączymy wszystko razem okazało się, że auto paruje jak głupie. Przez złe wskazania termometru nie załącza się poprawnie układ klimatyzacji co uniemożliwia poprawne osuszenie pojazdu. Dodam jeszcze, że lusterko w ostatnim czasie wymieniłem więc termometr jest nowy - wg. forum forda nie jestem jedyną osobą, która boryka się z tym problemem.
W tym segmencie jest najzwyczajniej dramat. Jest to chyba najmniejsze a raczej najciaśniejsze auto w swojej klasie. Bliżej mu do fiesty niż do Golfa czy Astry. Za mną można usiąść tylko i wyłącznie dlatego, że nie grzeszę wzrostem. Za Zacharem tylko osoba po amputacji obu kończyn dolnych. Kiepsko...
problemy z elektroniką: termometr zewnętrzny podgrzewanie przedniej szyby antena GPS roleta na chłodnicy termostat
1jak na razie brak :) odpukać!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

7,7