Ocena kierowcy - Ford Focus III ST

Dominik, ponad rok temu
Silnik 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Rok produkcji 2015
Ford Focus III ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest po prostu super.
Auto użytkuje na codzien. Przesiadłem się z Peugeota 407 i bałem się twardości zawieszenia ale mimo się zaskoczyłem. Każdy pisał że Focus jest twardy i że ciężko jest nim jeździć na codzien ale bardzo miło się zaskoczyłem. Samochód bardzo dobrze wybiera nierówności i bardzo przyjemnie się nim jeździ. Silnik jest bardzo elastyczny i przy tym bardzo ekonomiczny. Spalanie w mieście przy ciężkiej nodze w godzinach szczytu 10/100 , spalanie w godzinach wieczornych gdy w mieście jest luźniej 9/100 ( a naprawdę mam ciężką nogę ). Trasa 300 kilometrów z prędkością 160/170 spalanie 9.9/100.
Wszystko opisane wyżej :) Dodam tylko że po zakupie polecam wymienić IC na ten z Focusa RS ponieważ przy temperaturach od 28 stopnii , fabryczny IC zaczyna puchnąć.
Jest świetna. Biegi można zmieniać z zamkniętymi oczami
Problem jest tylko niski profil opony. Wyprzedając na drogach krajowych gdzie droga nie jest w super stanie trzeba uważać bo potrafi wyrywać kierownicę z rąk. Mógłby być też trochę sztywniejszy bo przy wyższych prędkościach czuć że lekko się przechyla. Trzeba też zakupić do niego opony marek premium ponieważ przez brak szpery ma straszny problem z trakcja.
Nie mam zastrzeżeń. Jedyne co mogę dodać że posiadam Focusa w kolorze pomarańczowym i niestety każdy odprysk jest widoczny
Aktualnie mam problem z klimatyzacją która z dnia na dzień przestała sobie dawać radę z chłodzeniem auta. Czynnik dostał uzupełniony a problem nadal jest.
Porównywałem to auto z Audi A3 z 2017 roku i z tyłu jest na pewno więcej miejsca w Fordzie niż w Audi
Jak na Forda jest super. Spodziewałem się hałasu przy 160 km/h ale o dziw da się normalnie rozmawiać.
Na razie wymieniałem tylko tarcze klocki tył ( Rotinger + EBC ) koszt 450 zł Oleje i filtry Man + Liqui Moly koszt z wymianą 450 zł Na razie mogę tylko tyle powiedzieć bo nic więcej w tym aucie nie musiałem robić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBoost 250KM 184kW [l/100km]

9,3