Ocena kierowcy - Ford Focus IV Kombi

Rok produkcji 2019
Ford Focus IV Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : - niewielkie spalanie - zaskakująca dynamika
Zawieszenie : - zachowana sztywność przy odpowiednim komforcie
Przebieg 3500 km, samochód odebrany w listopadzie 2019. Wersja Titanium z pakietem Parking i Winter.
Silnik dynamiczny, sam byłem zdziwiony ile można wykrzesać z silnika 1.0. Dostaje zadyszki kiedy wozimy na pokładzie 4 dorosłe osoby. Na szczęście zdarza mi się to raz do roku więc nie odczuwam tego dyskomfortu. System odłączający 1 cylinder powoduje lekki wibracje nadwozia, jednak zysk w postaci spalania przyćmiewa tę wadę.
Biegi wchodzą perfekcyjnie. Lewarek chodzi płynnie, nic nie zgrzyta, ani się nie zacina.
Samochód prowadzi się perfekcyjnie. Wersja kombi jest wyposażona z tyłu w zawieszenie wielowahaczowe, w przeciwieństwie do hatchback. Focus zawsze słynął z układu prowadzenia i IV odsłona Focusa w tym temacie nadal wypada świetnie.
Przy tak niskim przebiegu nie można nic powiedzieć o jakości. A w kwestii wyglądu decydują gusta - mi się bardzo podoba.
Widoczność to największa wada nowego Focusa. Słupek A zasłania mocno widoczność, przy zakrętach martwię się, czy nie zahaczę o krawężnik. Widoczność w lusterkach bocznych też jest mierna - lusterka są bardzo małe. Mam je ustawione tak, żeby widzieć równoległy pas ruchu, a w trakcie manewrów parkingowych posiłkuję się czujnikami i kamerą.
Wielka zaleta. Większość potrzebny opcji obsługuję na wielofunkcyjnej kierownicy. Obsługa klimatyzacji i nagłośnienia odbywa się poprzez fizyczne przyciski, a nie ekrany dotykowe. Wygodne miejsce do odłożenia smartfona.
Mam pakiet Winter. Nie miałem jeszcze okazji korzystać z podgrzewanej szyby, ale kierownica to ogromna zaleta. W początkowej fazie grzeje bardzo mocno, a potem z czasem coraz delikatniej, nie parzy dłoni. Podgrzewane fotele grzeją bardzo mocno. Mają 3 stopniową regulacje, a ciężko wytrzymać już na 1. poziomie.
Kabina jest przepastna. Z przodu ma się poczucie, jakby auto było szersze niż jest w rzeczywistości. Z tyłu jest bardzo dużo miejsca na nogi pasażerów.
Silnika niemal nie słychać. Szumy powietrza pojawiają się w okolicach prędkości 120km/h.
Średnie spalanie na poziomie 6,3 l/100km - bardzo przyzwoite. I to przy dynamicznej jeździe.
W tej cenie i z takim wyposażeniem była to dla mnie bezkonkurencyjna oferta.
Brak awarii. Za mały przebieg.
Brak awarii. Za mały przebieg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]

5,7