Oceny Ford Focus IV Kombi

Najnowsze oceny Ford Focus IV Kombi

3,1
~Damian
Ford Focus IV
Samochód w porównaniu do poprzednika znacznie urósł i ma zdecydowanie więcej miejsca w środku. Niestety na tym kończą się jego zalety. Skrzynia biegów źle zestopniowana, wyjątkowo słabo ciągnie od niskich obrotów, czasem wręcz gaśnie przy ruszaniu. Prowadzenie i wyciszenie gorsze niż w poprzednim modelu. Największą bolączką obecnego modelu jest czujnik rozrzedzenia oleju (silnik 1.5 TDCi 120 KM). Pokazuje konieczność wymiany oleju co 8-9...
~plexer
Ford Focus IV
Auto przestronne zdecydowanie więcej miejsca w środku, bagażnik też minimalnie większy - dodatkowy schowek pod podłogą. Silnik żwawy ciągnie od niskich obrotów. Układ kierowniczy i zawieszenie mam wrażenie że minimalnie gorzej niż w poprzednim modelu. Audio mocno "cyfrowe" nienaturalne brzmienie, za to mikrofon działa świetnie tłumi niepożądane odgłosy otoczenia. Spalanie wg producenta to mit realnie w cyklu mieszanym przy dość spokojnej...
~EM
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Ford Focus IV
Auto użytkuję dopiero od kilku miesięcy, ale już teraz mogę powiedzieć, że zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Auto w pełni spełnia moje oczekiwania. Od dłuższego czasu szukałem auta odpowiedniego dla siebie oraz mojej rodziny i ostatecznie wybór padł na nowego Focusa. Rozważałem też auta z wyższego segmentu, ale stwierdziłem, że lepiej sprawdzi się nowe auto z bogatszym wyposażeniem oraz gwarancją fabryczną na 5 lat.
~Adambielak
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Ford Focus IV
Wersja st line. Bezawaryjne auto. W porównaniu z astra k cichsze. Z tym silnikiem nie najszybsze ale daje radę na naszych drogach. Poza tym sync3 daje radę. Do tej pory ani razu się nie zawiesił. Jest lepszy i bardziej intuicyjny niż intellink opla.
~Pawel
Ford Focus IV
Jest to kolejne auto flotowe w mojej firmie, wczesniej jezdzilem Focusem MK3 (tez 120KM) oraz Ceedem (128KM). Eksploatuje jeden z pierwszych modeli MK4 co niestety skutkowalo kilkoma bolaczkami z gatunku choroby wieku dzieciecego. W porownaniu do poprzednika w jednych obszarach jest lepszy w innych gorszy. Szczegoly w opisach w poszczegolnych sekcjach. Generalnie jestem zadowolony.
~MichuB
Ford Focus IV
Jeżdżę od lutego 2019 służbowo i jedyne zastrzeżenia mam to do jakości oprogramowania systemu SYNC 2.5 (bo to nie jest SYNC 3). Zmiany w porównaniu do Focusa MK3 są kolosalne, w pozytywną stronę kolosalne. W końcu kierowca zyskał miejsce na nogi, podobnie pasażerowie z tyłu. Bagażnik powala na komfortowe rozłożenie przedmiotów, na plus druga podłoga na mniejsze rzeczy
~piotr_murawski
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Ford Focus IV
Niestety, cała lista zalet zniweczona jest przez fatalne zawieszenie. Auto faluje, jest czułe na mijane samochody, wrzucenie obciążenia w bagażnik "odkleja" przód. Nieznośny efekt "miekkiej kierownicy". Prawie 10 lat jedziłem kombi MK2 2.0TDCI/GHIA. Ten mam titanium. Wyposażenie, bajery, komfort wszystko na plus. Tylko nie mogę zapomnieć tego "przybicia" do drogi w MK2, to był kawał dobrego samochdu.
~Radek G
Ford Focus IV
Auto bardzo przyjemne w prowadzeniu, spora zmiana w porównaniu do poprzedniej wersji z uwagi na większą szerokość samochodu. Zawieszenie bardziej miękkie, zdecydowanie ciszej w środku, ma sporo nowoczesnych bajerów, dużo miejsca w środku, przestronny bagażnik z dodatkowym płaskim schowkiem. Ma się wrażenie jazdy samochodem o klasę wyższą.
~KubaM
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Ford Focus IV
Przebieg 3500 km, samochód odebrany w listopadzie 2019. Wersja Titanium z pakietem Parking i Winter.
~timser
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Ford Focus IV
Auto rewelacja silnik 3 cylindry mega elastyczny, żadnych wibracji.
Ford Focus IV Kombi