Ocena kierowcy - Ford Ka I

bocis, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze i pewnie prowadzi się mimo iż jest takim maluchem.
Karoseria : Rdza (najczęściej pod zderzakami i przy wlocie paliwa)
Zawieszenie : Częste usterki końcówek stabilizatora i tulei wahaczy
Silnik : zęste awarie silnika \"krokowego\"
Ogólnie nieżle. Mój samochód ma 12 lat, obecnie jeżdzi nim żona, nigdy nie \"rozkraczył się\" na drodze.
Silnik mały, ale żwawy. Trochę niska kultura pracy. Głośny - ale na łańcuchu rozrządu- co jest wielkim plusem (rozrząd praktycznie bezobsługowy).
Skrzynia cicha, dobrze zestopniowana, precyzyjna. Pedał sprzęgła chodzi lekko jak puch - kobiety będą zachwycone.
Prowadzi się pewnie.Ciężko bez wspomagania kierownicy - kobietom polecam egzemplarze ze wspomaganiem. Bardzo mały promień skrętu. Jedyny minus - przy gwałtownym hamowaniu może niekontrolowanie zarzucić tył na koleinach.
Ogólnie dobra, jedynie do tyłu nie najlepsza.
Wszystko na swoim miejscu. .
Znakomicie. Ciepło w aucie robi się po ok. 2 min. od uruchomienia silnika. Nawiewy wydolne.
No cóż, nie jest to samochód dla koszykarzy.
Trochę za głośno przy większych prędkościach. Ale z drugiej strony ja jeździłem tym autem 150km/h i prowadziłem normalne rozmowy przez telefon ( z zestawem głośnomówiącym oczywiście.)
Pod tym względem super. Auto bardzo oszczędne ( miasto 6.5 litra benzyny, trasa ok. 5 litrów, jazda po autobahnie z prędkością ok. 150km/h 7.5 litra na setkę). Koszty napraw w normie, dużo zamienników i to niektórych lepszych niż w oryginale.
ok
Jak to ford - czasem coś się popsuje, ale na szczęście w większości są to drobiazgi usuwane w ASO od ręki. W starszych egzemplarzach wszechobecna rdza, na szczęście nie na elementach nośnych.
Nie miałem poważnej usterki, która zatrzymałaby mnie na drodze. Często ulegają awariom silniki krokowe - falują wtedy wolne obroty, zimny samochód potrafi zgasnąć. Trzeba pilnować poziomu oleju silnikowego gdyż można łatwo uszkodzić panewki i nieszczęście gotowe a naprawa bardzo droga.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

5,7