Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Ford Ka

Lata produkcji: 1996 - 2016
Segment: Auta najmniejsze

Miejski samochód należący do segmentu A produkowany w latach 1996-2016 (m.in. w tyskiej fabryce Fiata). Pierwsza generacja Ka, zaprojektowana przez Claude’a Lobo zgodnie z koncepcją „New Edge”, okazała się wielkim sukcesem marki. Na wielu rynkach model z miejsca stał się najpopularniejszym autem na rynku. Ford zachęcony sukcesem, wprowadził również sportową wersję SportKa oraz kabriolet StreetKa. Powstały trzy generacje modelu, ostatnią zaprezentowano w 2008 roku. Od 2015 roku Ford zaczął wycofywać Ka ze sprzedaży, wprowadzając w jego miejsce model Ka Plus (zaczynając od Ameryki Południowej), który przeniesiono do segmentu B.

Powagosław

Debiut Ka był przełomem. Twórcy tego małego samochodziku pokazali światu, że projektowanie aut może odbywać się z dużą dozą szaleństwa. Nowemu Ka trochę brakuje tego nieposkromionego polotu, ale jest wystarczająco ładny, by podbić rynek tak, jak jego poprzednik.

~Powagosław
Luzacjusz

Wiecie dlaczego zespół Feel nagrywa kawałki, które gdzieś już kiedyś słyszeliście? Bo wszystkie piosenki już napisano. I tak jak dla chłopaków od „Jest już ciemno” stanowi to dobrą wymówkę, tak projektanci Forda mogą mówić, że w motoryzacji też wszystko już było. Bo nowe Ka nikogo nie zaskoczy. Jest fajne, ale gdzieś już je widzieliśmy.

~Luzacjusz

Ford Ka – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Ford Ka

Ogólna ocena
3,80
Średnia dla segmentu 3,77
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(64%) NIE(36%)
ZALETY + Skrzynia biegów + Widoczność + Układ jezdny
WADY - Koszty utrzymania - Wyciszenie - Karoseria

Dane techniczne Ford Ka

Moc silników 50–95 KM
Pojemność silników 1,2–1,6 l
Prędkość maksymalna 147–174 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,7–17,7 s
Ford Ka Hatchback 3d

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Ford Ka
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 1348
Koszt ogólny 43,25 PLN
LPG17.9 PLN
PB31.67 PLN
Wydatki serwisowe 19,67 PLN Pozostałe wydatki 19,05 PLN

Publikacje o Ford Ka

Newsy o Ford Ka

Ford Ka