Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Ford Ka w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Ford Ka

Lata produkcji: 1996 - 2016
Segment: Auta najmniejsze

Miejski samochód należący do segmentu A produkowany w latach 1996-2016 (m.in. w tyskiej fabryce Fiata). Pierwsza generacja Ka, zaprojektowana przez Claude’a Lobo zgodnie z koncepcją „New Edge”, okazała się wielkim sukcesem marki. Na wielu rynkach model z miejsca stał się najpopularniejszym autem na rynku. Ford zachęcony sukcesem, wprowadził również sportową wersję SportKa oraz kabriolet StreetKa. Powstały trzy generacje modelu, ostatnią zaprezentowano w 2008 roku. Od 2015 roku Ford zaczął wycofywać Ka ze sprzedaży, wprowadzając w jego miejsce model Ka Plus (zaczynając od Ameryki Południowej), który przeniesiono do segmentu B.

Debiut Ka był przełomem. Twórcy tego małego samochodziku pokazali światu, że projektowanie aut może odbywać się z dużą dozą szaleństwa. Nowemu Ka trochę brakuje tego nieposkromionego polotu, ale jest wystarczająco ładny, by podbić rynek tak, jak jego poprzednik.

~Powagosław

Wiecie dlaczego zespół Feel nagrywa kawałki, które gdzieś już kiedyś słyszeliście? Bo wszystkie piosenki już napisano. I tak jak dla chłopaków od „Jest już ciemno” stanowi to dobrą wymówkę, tak projektanci Forda mogą mówić, że w motoryzacji też wszystko już było. Bo nowe Ka nikogo nie zaskoczy. Jest fajne, ale gdzieś już je widzieliśmy.

~Luzacjusz

Oceny Ford Ka

Ogólna ocena
3,80
Średnia dla segmentu 3,77
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(63%) NIE(37%)
ZALETY + Skrzynia biegów + Układ jezdny + Widoczność
WADY - Drobne usterki - Koszty utrzymania - Wyciszenie

Dane techniczne Ford Ka

Moc silników 50–95 KM
Pojemność silników 1,2–1,6 l
Prędkość maksymalna 147–174 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,7–17,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Ford Ka
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 1335
Koszt ogólny 43,33 PLN
LPG17.9 PLN
PB31.65 PLN
Wydatki serwisowe 19,81 PLN Pozostałe wydatki 19,20 PLN

Publikacje o Ford Ka

Newsy o Ford Ka

AUTOCENTRUM.PL S.A.