Ocena kierowcy - Ford Ka I

Karol, 9 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wspaniele się nią jeedzi zwinne , precyzyjne zawieszenie, db zestrojone dla Polskich dróg i miast
Inne
Układ elektryczny
Dobre miejskie auto tanie w utrzymaniu , fuul części ,łatwe w naprawie , dosyć trwałe gdyby nie korozja , no ale 15 letnie auto to można wybaczyć , ponadczasowe i nie trąci antykiem i starociem , na parkingu pod biedronką nie ma obciachu , moja kaka jest czarna wygląda super .
Silnik antoś ale dość trwały i oszczędny jak dla mnie to czysta fiesta , trochę mocy by się zdało ,ale na miasto wystarczy.
Skrzynia ok , biegi wchodzą dobrze , czego chcieć więcej.
Auto dobrze się prowadzi i wrażenie jest jakby jechało się czym większym a jak masz wspomaganie to jest super .
Widoczność dobra autem parkuje się świetnie , jest zwinne niczym glizda w piachu .
Prostota i podstawa , wycieraczki mogł by mieć czasówkę , deska ładna i w ciekawym stylu.
Wentylacja i ogrzewanie daja radę w aucie nie marznę !
Dla kierowcy i pasażera jest dużo przestrzeni , gorzej z tyłu dwoje ludzi siedzi ciasno jak na sedesach ! No ale to wkońcu miejski duw..z i pasażerowie podwózkę muszą przetrzymać niczym zatwardzenie !
Przy szybszej jeżdzie trochę głośno , lecz można przywyknąć lub jeździć wolniej powiedzmy do 100km .
Tani jak barszcz , części opór , można całego zgnilca na części kupić za free , mechanicy się nie boją napraw tego cudaka a spalanie 6 litrów chyba nie najgorzej !
Najtańsze auto na rynku wyglądające odlotowo , tanie w utrzymaniu , polecam wszystkim . Wieśwageny , ople i stare bmki napawają mnie odruchem wymiotnym a to auto odruchem uśmiechu ! Coś w tym jest .
Jak każdy szrup w wieku 15 latnim musi się psuć tak samo moja kaka tez raz na jakiś czas potrzebuje ręki lekarza , w tym mojej bo jest prosta w naprawach jak drut ! Samochodów miałem dużo i kaka niczym szczególnym się nie wyróżnia , może blachy mogłaby mieć trochę lepsze , bo rdzawki to upierdliwość dla estety!
Nigdy nie zostawiła mnie na drodze , najdłuższą trasę na raz jaką zrobiłem do Mediolanu to zrobiłem bez problemu ! Ogólnie o auto trzeba dbać , oleje ,klocki ,filtry , łożysko które wyje zrobić na czas to wtedy będzie o.k .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

Usterki Ford Ka I