Ocena kierowcy - Ford Ka I

Aretu, 18 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Denerwujące są drobiazgi jesli się sporo jeździ. Ciągle gdzieś stuka w zawieszeniu. I to są dwa rozwiązania. 1. Być stałym klientem serwisu lub jakiegoś warsztatu (polecam drugie w serwisie czasami są zawrotne ceny, na pewno nie pasują one do tego auta) 2. Naprawiać jak już robi się naprawdę głośno. Ale po naprawie i tak za kilka lub kilkanaście dni ponownie zacznie nam coś pukać:)
Przy normalnej jeździe tzn. bez szaleństw jest ok.
Tak jak ocena - przeciętnie
Hmm - jak było nowe, to tak jak by je przyklejono do drogi. Teraz było by ok gdybym co miesiąc jechał na serwis. Ale jeśli ktoś jeździ 5000 km w roku to jest super prze kilka lat.
Raczej wszystko się widzi
To mogę skomentować "wszystko w zasięgu ręki" nawet schowek z tyłu:)
Ogrzewanie ok. Latem kiepsko - brak klimy. Pytałem w serwisie ile by kosztowało założenie - ok 10.000,-
Samo prowadzenie nie sprawia kłopotu, mam 180 cm i jest dobrze, jednak kosztem osoby siedzącej za mną.
Jetsem zwolennikie disla, tak więc nie oceniam dobrze. Na baku ok 600 km. W trasie spala 5-5,5 l/100km, w mieście nie sprawdzałem - podobno ok 8l/100km
Używane nie sa chyba zbyt drogie. Biorąc pod uwagę, że w większości właścicielami są kobiety, to dobry zakup. Jeśli ma przejechane niewiele kilometrów i kupujący/ca nie robią w roku 40 tys. to polecam, zwłaszcza jako drugie auto.
przywary to: przednie zawieszenie (łączniki), zawór biegu jałowego
Auto przejechało ponad 90 tys. km. jak do tej pory nic poważnego nie było. Sam silnik (jego stan techniczny) oceniam pozytywnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

6,6