Ocena kierowcy - Ford Maverick I

marjas, 18 lat temu
Silnik 2.7 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1994
Ford Maverick I 2.7 TD 100KM 74kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Bardzo udany model co widać z wyników sprzedaży/na naszym rynku jako nissan terrano II/.Prawdziwa niezawodna terenówka,miło wykończona wewnątrz,dająca dobry/prawie jak w osobówce/ komfort jazdy po szosie i pozwalająca wjechać tam gdzie nowoczesne SUV-y 4x4 wstępu już nie mają.
Prawdziwy diesel bez wodotrysków.Klekocze równo i nie za głośno.
Biegi wchodzą ok.Trochę krótkie ale nie uciążliwe przełożenia jak na jazdę szosową.W terenie to jednak zaleta.
Mając na względzie konstrukcję prawdziewej terenówki na ramie + szerokie opony uważam że prowadzi się świetnie
Znakomita do przodu i na boki.Gorsza do tyłu szczególnie gdy stoi za nami jakieś małe autko typu seicento.Prawie go nie widać.
Prosto ale wszystko tam gdzie być powinno
Nawiewy odparowują bez problemu każdą szybę.Ogrzewanie nawet w największe mrozy ok.Ze środkowych kratek leci tylko zimne powietrze.
Wesja pięciodrzwiowa jest jak mały bus ale w swoją krótką też mogę mnóstwo załadować.Przestrzeń dla kierowcy o wiele większa niż w jeepach czy nawet w Patrolu i Pajero
To w końcu terenowy diesel a nie luksusowa limuzyna.Radia i rozmowy jednak nie zagłusza.
Na standardowych oponach ok.8 l. trasa i 9,5-10 miasto.Teraz mam gumy o parę rozmiarów większe więc i spalanie poszło chyba lekko w górę.
Samochody terenowe nawet te starsze do tanich nie należą ale obraz poprawić mogą niezawodność i ogólnie większa trwałość tego typu aut.
Poza żarówkami przez prawie trzy lata nic
Kupiłem go z małym przebiegiem i może dlatego jeszcze nic się nie dzieje chociaż robię min.90km/dz.
Ford Maverick I