Ocena kierowcy - Ford Maverick II

Staszek, 5 lat temu
Silnik 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW
Rok produkcji 2001
Ford Maverick II 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Prosta, dobra konstrukcja, tani rozrząd przy wymianach, całkiem fajnie radzi sobie z jazdą w trasie, nie jest żarłokiem na paliwo
Kupiłem autko niecały rok temu, sprowadzone z Niemiec, pełna wersja. Na początku troszkę dobił mnie hałas, myślałem, że łożyska ale okazało się, że opony typowo w teren są przyczyną hałasu. Samochodzik bardzo mile mnie zaskoczył w trasie, dwa przejazdy do Holandii i powrót, średnie spalania "na spokojnej nodze" to około 8 litrów ( może to też jakość paliwa ), jak do tej pory poza łącznikiem stabilizatora żadnych awarii, wymieniony rozrząd, chodzi jak zegarek, nie zakładam LPG bo trochę szkoda silnika, a chodzi od początku swego życia na syntetyku i o dziwo ani grama między wymianami. Po wyglądzie widać, że zadbany od początku. Prosta konstrukcja, części w miarę tanie i dostępne to ogromna zaleta autka. Bardzo sympatyczny w terenie, moc może i troszeczkę małą ale można przywyknąć, silnik 2.0 jest znacznie mniej awaryjny więc jest okey. Naprawdę fajne autko, jeśli będę chciał zmiany to tylko na nowsze w tej marce. Samochodzik wygodny i bezpieczny, moja córka go uwielbia, apetyt na paliwo zależy od ciężaru nogi ale jest w miarę przyzwoity, LPG nie zakładam bo ma swój przebieg i nie wiem czy warto dobić silnik gazem, który niestety ale skróci jego żywot na pewno.
Prosta konstrukcja Forda, sporo części do napraw z innych modeli firmy, może ciut mało mocy ale z drugiej strony to nie wyścigówka
Jak do tej pory bez problemowa
Warto na naszych drogach pilnować czy coś nie ma zbytnich luzów, stan gum, łączników itp ale ogólnie jest naprawdę okey
Jak we Fordach, pojawia się ruda, ale tylko z tyłu, to ich wada ale do naprawienia
Raczej bez problemów z widocznością, troszkę wyższy ale to zaleta
Jak na razie same plusy, jeśli nowsze są tak samo dobre to tylko brać
Daje radę zimą i latem, klima okey, działa bez zarzutu ale trzeba pilnować serwisowania
Dla 4-5 osób wygodny, fotele mogłyby być bardziej "trzymające" ale mimo tego, na trasę są naprawdę wygodne, przejechałem trasę 1,2 tysiąca km w jedną stronę i o dziwo nie byłem "połamany" czy tym podobne, jak się zużyją można wymienić na lepsze, mnóstwo używanych. Bagażnik dość pojemny. Ogólnie jest okey
Mogło by być trochę lepsze ale to także zależy od opon, terenowe czy zimowe potrafią zdrowo hałasować ale coś za coś
Części nie są drogie, naprawy nie skomplikowane, apetyt na paliwo w normie, koszty nie są zawrotne czy większe od innych w tej klasie
Tapicerka skórzana wymaga dbania, plastiki jeśli nie są połamane sprawują się dobrze, najważniejsze by dbać o autko
Jak do tej pory, bez kłopotów, dbasz to będziesz zadowolony
Żadnych, dosłownie. Wystarczy tylko naprawdę zadbać o autko, ewentualnie kupować egzemplarz sprawdzony i będzie okey

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V AWD 124KM 91kW [l/100km]

Ford Maverick II